سرویس سیاسی | کد خبر: 26026
تاریخ انتشار: 1396/07/20 - 08:53:23

تولیت آستان قدس رضوی:

پرداخت تسهیلات و حمایت قانونی تولیدات را رونق می‌دهد

پرداخت تسهیلات و حمایت قانونی تولیدات را رونق می‌دهد,

تولیت آستان قدس رضوی بابیان اینکه در جهت پیشرفت باید به کارآفرینی و اشتغال توجه داشته باشیم، گفت: باید بخش خصوصی ازلحاظ مالی و مادی و توانمندسازی حمایت شوند که متأسفانه به این موضوع توجه نمی‌شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اتفاقیه، آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی در نشست هماهنگی امور هماهنگی و امور عمرانی و سرمایه‌گذاری با مشارکت آستان قدس رضوی اظهار داشت: با حمایت‌های حقوقی، قانونی، مالی و بانکی و پرداخت تسهیلات به تولیدکنندگان و کارآفرینان قطعاً مشکلات کشور رفع خواهد شد.

وی بابیان اینکه تمام بخش‌های اداری و اقتصادی باید در این زمینه همکاری داشته باشند، افزود: در عرصه تولیدی و کار، برای کارآفرینان بحث امنیت بسیار مهم است و این درگرو مبارزه با فساد اقتصادی است.

وی افزود: در چهارچوب قانون و حمایت دولت، اقتصاد مقاومتی رقم خواهد خورد.اگر برنامه‌ریزی و مدیریت بتواند از این سرمایه عظیم استفاده کند شاهد ایجاد اشتغال و رونق اقتصادی خواهیم بود.

آیت‌الله رئیسی با اشاره به اینکه دو موضوع مهم در اولویت برنامه‌های آستان است که یکی از موضوع زیارت و تسهیل زیارت برای زائر ازجمله اسکان و مسائل فرهنگی و معارفی در اولویت است، افزود: این استان باب الرضا است و در مسیر زائر قرار دارد و حتماً ما کارشناسی کنیم در مسیرهایی که کارهای برای تسهیل زیارت زائران میسر است، انجام شود.

وی خاطرنشان کرد: مسئله سبک زندگی و سبک زندگی رضوی و معرفی این سبک از وظایف ماست و مسائل فرهنگی و توجه به نیازمندان دیگر اولویت‌های ما است.

تولیت آستان قدس رضوی گفت: هر جا که موقوفات به امام رضا وجود دارد سعی شده برای همان منطقه و رونق و رفع محرومیت آن منطقه هزینه شود و

آیت‌الله رئیسی افزود: ما در ارتباط این منطقه همه نکات در یک کارگروه با محوریت فعالیت ما بررسی خواهد شد و بعد از ارزیابی کارهایی که در جهت رفع مشکلات و رونق تولید در این استان نیاز است، انجام خواهد شد.

وی گفت:  نگاه سیاسی و جناحی درزمینهٔ رونق و توسعه بسیار مضر است جهت رونق باید هدفمند حرکت کرد و بخشی نگری و نگرش جناحی باید به یک نگاه کلان ملی تبدیل شود.

وی بابیان اینکه در نظام مدیریتی ما تفاوت‌های اساسی با نظام مدیریتی دنیا وجود دارد ما معتقدیم یک نظارت‌گر بر امور ما وجود دارد، اظهار داشت: امروز یک اصل در نظام اداری خودکنترلی است و افراد خود را موظف به قانونمند بودن می‌کند و نگاه بعدی توجه به مردم است.

آیت‌الله رئیسی بابیان اینکه دگر خواهی در پرتو خداخواهی و باور داشتن مردم با توجه اینکه نگاه ما تشریفاتی نباشد و جایگاه مردم در نگاه دینی ما دوست داشتن و گره‌گشایی از امور مردم باید باشد، افزود: در نگاه مدیریتی و انتخاب مدیران، اعتماد و پایش امور مؤثر است.

وی تصریح کرد: در خیلی از حوزه‌ها کشور ما افتخارات بسیاری داشته است و در هر حوزه‌ای که یک انگیزه انقلابی و اعتماد نسبت به مردم وجود داشته باشد، مشکلات رفع خواهد شد.

آیت‌الله رئیسی بابیان اینکه دشمن احساس می‌کند که ازلحاظ اقتصادی مشکل‌داریم و زمانی که بدانند تحریم بر ما تأثیرگذار نیست تحریم‌ها حذف خواهد شد، افزود: در عرصه اقتصادی نباید مشکل داشته باشیم و مقام معظم رهبری نیز به دلیل اهمیت این موضوع شعار امسال را تولید و اشتغال نام‌گذاری کردند.

وی بابیان اینکه در حال حاضر فارغ‌التحصیلان و نیروی انسانی و منابع دریایی و زمینی و توانایی‌های بسیاری در کشور وجود دارد، خاطرنشان کرد: درزمینهٔ کشاورزی گیاهان دارویی و دیگر زمینه‌ها که می‌شود تولید و اشتغال را ارتقا دهیم و معتقدیم به توانایی جوانان باید اعتماد کرد و امام راحل نیز به جوانان اعتماد داشتند و درزمینهٔ مختلف استفاده می‌کردند.

وی خاطرنشان کرد: مسئله سبک زندگی و سبک زندگی رضوی و معرفی این سبک از وظایف ماست و مسائل فرهنگی و توجه به نیازمندان دیگر اولویت‌های ما است.

تولیت آستان قدس رضوی گفت: هر جا که موقوفات به امام رضا وجود دارد سعی شده برای همان منطقه و رونق و رفع محرومیت آن منطقه هزینه شود و

ما در ارتباط این منطقه همه نکات در یک کارگروه با محوریت فعالیت ما بررسی خواهد شد و بعد از ارزیابی کارهایی که در جهت رفع مشکلات و رونق تولید در این استان نیاز است، انجام خواهد شد.

۷۹۴ پروژه از ردیف اعتبارات سفر رهبری اجرایی شد

استاندارخراسان شمالی نیز گفت: ۷۹۴ پروژه در خراسان شمالی از ردیف اعتبارات سفر رهبری، اجرایی شده است که هم‌اکنون بیش از ۸۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارند و نیز و ۵۰۰ طرح تکمیل و بهره‌برداری رسیده است.

محمدرضا صالحی، بابیان اینکه با سرمایه‌گذاری آستان قدس برای بالفعل شدن ظرفیت‌های این استان تاکید کرد و اظهار داشت: خراسان شمالی درزمینهٔ مختلف ازجمله در حوزه انرژی خورشیدی، فرآوری گیاهان دارویی، ساخت مدارس و توسعه کشت و صنعت اسفراین، مجتمع خدماتی بین‌راهی به‌عنوان برخی حوزه‌های مستعد سرمایه‌گذاری است.

وی بابیان اینکه ۱۷۰۰ میلیارد تومان بر اساس سفر مقام معظم رهبری اتخاذشده که تاکنون ۱۰۰۰ میلیارد تومان آن اختصاص‌یافته است.

صالحی بابیان اینکه آستان قدس رضوی موضوع مجتمع سیمان سمنگان با سرمایه‌گذاری ۴۰ میلیاردی تاکنون و ظرفیت اشتغال مستقیم ۷۰۰ نفر را هم تعیین تکلیف کند، خاطرنشان کرد: همچنین در حوزه صنایع آلومینا، فولاد، پالایشگاه GTL و GTPP به سرمایه‌گذاری‌های جدید نیاز دارد و شرکت‌های آستان قدس می‌توانند به این بخش کمک کنند.

 استاندارخراسان شمالی بر سرمایه‌گذاری آستان قدس رضوی در طرح کلان راه‌آهن مشهد-بجنورد-گرگان استقبال و بر آن تاکید کرد و گفت: برای کمک به ساخت و تکمیل واحدهای زلزله‌زده خراسان شمالی هم مساعدت کند.

 

شیوه غلط پرداخت یارانه‌ها باید اصلاح شود

عضو کمیسیون برنامه‌وبودجه مجلس شورای اسلامی گفت: شیوه غلط پرداخت یارانه‌ها که طی سال‌های اخیر انجام می‌شود، باید اصلاح شود.

هادی قوامی بابیان اینکه باید اینکه سالانه ۶۰۰ میلیارد تومان یارانه در خراسان شمالی پرداخت می‌شود، اظهار داشت: اگر این اعتبار درزمینهٔ پروژه‌های عمرانی تولید و زیرساخت‌ها هزینه شود حرکت عظیمی درراه توسعه در استان انجام خواهد شد.

وی بابیان اینکه بیش از یک هزار میلیارد تومان از محل منابع بودجه عمومی به خراسان شمالی از برکات معنوی سفر رهبری عنوان کرد و افزود: امکان جذب سرمایه‌گذاری در خراسان شمالی ممکن نشده و با همکاری آستان قدس جذب سرمایه‌گذار فراهم شود و شاخص تولید ناخالص ملی با رتبه ۳۰ در کشور را دارد که امیدواریم این استان با بهره‌گیری از برکات عظیم معنوی و مادی آستان قدس رضوی، به رتبه ۱۶ ارتقاء پیدا کند.

نماینده مردم اسفراین در مجلس شورای اسلامی با اشاره موقوفات زیادی که در این استان وجود دارد، افزود: این استان ظرفیت تولید گل محمدی و تأمین نیاز گلاب حرم مطهر و همچنین صادرات گل محمدی و ایجاد اشتغال را دارد.

قوامی تصریح کرد: امروز جمع کثیری از جمعیت جوان و دانش‌آموز دچار سوءتغذیه هستند که می‌توان ویتامین موردنیاز دانش‌آموزان سراسر کشور را تأمین کند.

وی همچنین خواستار سرمایه‌گذاری آستان قدس در طرح آزادراه بسطام، اسفراین و جاجرم شد و تصریح کرد: با اجرایی شدن این طرح ۱۰۰ کیلومتر راه دسترسی اسفراین به تهران کوتاه‌تر و درنتیجه تردد زائران حرم مطهر رضوی تسهیل می‌شود.

انتهای پیام/ آقایی


به زودی نظر شما پس از تایید منتشر میگردد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت اتفاقیه است و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.