سرویس اجتماعی | کد خبر: 26127
تاریخ انتشار: 1396/07/25 - 09:32:59

بیمه‌ها در پرداخت خسارت به زلزله‌زدگان عملکرد خوبی نداشتند

مدیرکل دفتر مدیریت بحران استانداری خراسان شمالی گفت: شرکت‌های بیمه‌ای در تعیین میزان و پرداخت خسارت به زلزله‌زدگان استان درست عمل نکردند و از عملکرد بیمه راضی نیستیم.
بیمه‌ها در پرداخت خسارت به زلزله‌زدگان عملکرد خوبی نداشتند,

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اتفاقیه، حسین عظیمی در گفت‌وگو با خبرنگارما اظهار داشت: با توجه به اینکه تمام منازل روستایی و منازل گلستان شهر زیرپوشش شرکت‌های بیمه‌ای هستند اما این شرکت‌ها تاکنون باوجود گذشت پنج ماه از وقوع زلزله در استان هنوز میزان خسارت‌های واردشده به منازل مسکونی زلزله‌زده را برآورد نکردند.

عظیمی بابیان اینکه شرکت‌های بیمه تلاش دارند تا مبلغ کمتری بابت غرامت بپردازند، افزود: تاکنون بیمه برآورد خسارت در منازل مسکونی روستایی و نیز در گلستان شهر بجنورد را مشخص نکردند در حال که برای بازسازی مناطق زلزله‌زده تا شروع فصل سرما به این اعتبار نیاز است.

وی تصریح کرد: شهروندان خسارت‌دیده از زلزله استان از عملکرد بیمه گلایه‌مند هستند و شرکت‌های بیمه‌ای باوجوداینکه در زمان عهد قرارداد مزایای زیادی برای بیمه خود برمی‌شمارند اما اکنون به هیچ‌یک از تعهدات خود پایبند نبودند.

مدیرکل دفتر مدیریت بحران استانداری خراسان شمالی گفت: استنباط ما این بود که این شرکت‌ها برای پرداخت خسارت به زلزله‌زدگان در کمترین زمان ممکن اقدام کنند.

عظیمی بابیان اینکه در زلزله ۲۳ اردیبهشت‌ماه امسال، ۱۴ هزار و ۵۰۹ واحد مسکونی در ۷۷ روستا و ۲ شهر استان خسارت دیدند، افزود: حدود دو هزار و ۴۲۹ واحد در روستاها و دو هزار و ۵۰۰ واحد شهری باید تخریب و نوسازی شوند.

انتهای پیام/ آقایی


به زودی نظر شما پس از تایید منتشر میگردد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت اتفاقیه است و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.