سرویس اجتماعی | کد خبر: 26130
تاریخ انتشار: 1396/07/25 - 10:05:45

بهره‌برداری بیش از ۸۰ درصد پروژه‌های مصوب سفر رهبری در شیروان

فرماندار شیروان از بهره‌برداری و تکمیل بیش از ۸۰ درصد پروژه‌های سفر رهبری به شهرستان از مجموع ۱۷۹ پروژه مصوب خبر داد.
بهره‌برداری بیش از ۸۰ درصد پروژه‌های مصوب سفر رهبری در شیروان,

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اتفاقیه، امین رضا مراتی با گرامیداشت ۲۴ مهرماه، سالروز سفر تاریخی و پربرکت مقام معظم رهبری به شیروان گفت: ۲۴ مهرماه برای همیشه به‌عنوان برگ زرینی در تاریخ پرافتخار شهرستان ثبت شد و مردم دارالمصلین شیروان با استقبال تاریخی خود از رهبر معظم انقلاب حماسه‌ای بزرگ را خلق کردند.

وی بابیان اینکه برکات مادی و معنوی این سفر تاریخی پایانی نخواهد داشت افزود: امروز بعد از گذشت ۵ سال، کماکان شاهد برکات این سفر تاریخی هستیم و خوشبختانه از مجموع ۱۷۹ پروژه مصوب بااعتبار بیش از ۱۵۲ میلیارد تومان، بیش از ۸۰ درصد پروژه‌ها به بهره‌برداری رسیده است.

نماینده عالی دولت در شیروان با اشاره به اینکه خدمات‌دهی به نقاط محروم استان و شهرستان از اولویت‌های تخصیص اعتبار مصوب سفر رهبری بوده است افزود: با اجرای پروژه‌های مصوب سفر رهبری در مناطق مرزی و محروم شیروان، شاهد کاهش چشمگیر محرومیت از مناطق مختلف شهرستان بوده‌ایم و به جرات می‌توانیم عنوان کنیم سفر رهبری به استان و شهرستان، باعث شد شتاب بیشتری در جهت رشد و توسعه منطقه صورت گیرد.

مراتی خاطرنشان کرد: تنها بخش بسیار کوچکی از پروژه‌های مصوب سفر رهبری که بیشتر در حوزه راه‌سازی می‌باشد با توجه به حجم بالای کار و شرایط آب و هوایی منطقه باقیمانده که آن نیز در حال اقدام می‌باشد.

فرماندار شیروان با اشاره به تصویب 95 پروژه در سفر مقام معظم رهبری افزود: این پروژه‌ها درزمینهٔ مختلف اعم از مرمت و بهسازی محل چادرهای عشایری، احداث استخرهای ذخیره آب، تکمیل راه‌های روستایی، احداث فضاهای آموزشی آب‌رسانی روستاها، هزینه تجهیزات بیمارستان و غیره بوده است که اجرای این پروژه‌ها به اتمام رسیده یا در مراحل نهایی است.

وی در ادامه افزود: از پروژه‌های فوق 84 پروژه گازرسانی هم در شهرستان بااعتبار 48 میلیارد تومان از محل سفر رهبری انجام‌شده که جمع اعتبارات 152/5 میلیارد تومان به تصویب رسید که در حال مراحل پایانی خود به سر می‌برد.

وی گفت: صرفاً در معدود مواردی پروژه‌ها در مراحل پایانی با نیازهای جدید اعتباری روبرو شدند که با عنایت عزیزان، مسئولان استانی در حال پیگیری و تأمین اعتبار و تکمیل هستند.

انتهای پیام/جواد حشمتی


به زودی نظر شما پس از تایید منتشر میگردد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت اتفاقیه است و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.