سرویس سیاسی | کد خبر: 26135
تاریخ انتشار: 1396/07/25 - 13:12:28

موگرینی: برجام را نمی‌توان یک جانبه از بین برد

مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا بار دیگر با دفاع از توافق هسته‌ای گفت: این توافقی نیست که کشوری بتواند به طور یک جانبه آن را از بین ببرد.
موگرینی: برجام را نمی‌توان یک جانبه از بین برد,

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اتفاقیه به نقل از تابناک، فدریکا موگرینی مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا با انتشار یادداشتی در وبگاه شخص خود نوشت: این روزها به سختی برای حفظ توافق بر سر برنامه هسته‌ای ایران که برای امنیت خودمان در اروپا، برای امنیت منطقه‌مان و برای نظام عدم اشاعه جهانی ضروری است، تلاش می کنیم.

جمعه گذشته پس از گفت‌وگو با رکس تیلرسون وزیرامورخارجه آمریکا و پس از گوش دادن به سخنرانی رئیس‌جمهور ترامپ، من دوباره خواستار حمایت کامل اتحادیه اروپا از توافق هسته‌ای شدم. این توافقی نیست که کشوری بتواند به طور یک جانبه آن را نابود کند. این یک توافق دو جانبه نیست بلکه قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل است.

موگرینی افزود: من با یوکیو آمانو مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی نیز در یک تماس تلفنی گفت‌وگو کردم. وی بار دیگر تایید کرد که ایران به تعهدات خود در این توافق پایبند است و آژانس به تمام سایت‌هایی که برای راستی آزمایی و نظارت خود لازم است از آنها بازدید کند دسترسی کامل دارد.

وی در ادامه نوشت: در لوکزامبوگ به همراه وزیران امور خارجه 28 عضو اتحادیه اروپا بر موضع مشترکمان برای حفظ توافق تاکید کردیم. به همین دلیل من در ابتدای ماه نوامبر به واشنگتن خواهم رفت تا با اعضای دولت و کنگره آمریکا دیدار کنم.

انتهای پیام/


به زودی نظر شما پس از تایید منتشر میگردد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت اتفاقیه است و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.