سرویس ورزشی | کد خبر: 26138
تاریخ انتشار: 1396/07/25 - 14:26:34

گزارش

رشته پرمدال ایران درآستانه حذف از المپیک

قرار است فدراسیون جهانی وزنه‌برداری چند روز پس از پایان مسابقات جهانی آمریکا، گزارشی را به IOC در خصوص چگونگی مقابله با دوپینگ ارائه کند و اگر کمیته بین‌المللی المپیک این گزارش را رد کند، این رشته از برنامه‌های المپیک 2024 حذف خواهد شد.

فدراسیون جهانی وزنه‌برداری اعلام کرد که رکورد تست دوپینگ در رقابت‌های جهانی آمریکا شکسته خواهد شد.

به گزارش پایگاه خبری اتفاقیه ، رقابت‌های وزنه‌برداری قهرمانی جهان در حالی در روزهای 28 نوامبر تا 5 دسامبر در کالیفرنیای آمریکا برگزار خواهد شد که فدراسیون جهانی این رشته قصد دارد نظارت بیشتری بر روی موضوع مبارزه با دوپینگ داشته باشد.
این فدراسیون با بیان اینکه بیش از نیمی از وزنه‌برداران باید کنترل شوند، در بیانیه‌ای اعلام کرد: «انتظار می‌رود که تست دوپینگ در مسابقات جهانی 2017 بیش از دوره‌های قبلی باشد. این موضوع با برنامه‌های گسترده آموزشی که در ارتباط با آژانس جهانی مبارزه با دوپینگ است، ساماندهی شده و هدف آن نیز افزایش آگاهی درخصوص دوپینگ است.»

رشته پرمدال ایران درآستانه حذف از المپیک

در مسابقات قهرمانی جهان در سال 2015 که در هیوستون آمریکا برگزار شود، 49 درصد از مجموع 584 وزنه‌بردار شرکت کننده تست دوپینگ دادند که 24 مورد نیز مثبت اعلام شد.دوپینگ که در المپیک‌های 2008 و 2012 نیز بسیار شایع بوده و ورزشکاران زیادی بابت آن محروم شدند، باعث شده تا «توماس باخ» رئیس کمیته بین‌المللی المپیک از آن به عنوان یک مشکل بزرگ نام ببرد.

این بار قرار است فدراسیون جهانی وزنه‌برداری چند روز پس از پایان مسابقات جهانی آمریکا، گزارشی را به IOC در خصوص چگونگی مقابله با دوپینگ ارائه کند و اگر کمیته بین‌المللی المپیک این گزارش را رد کند، این رشته از برنامه‌های المپیک 2024 حذف خواهد شد.
فدراسیون جهانی وزنه‌برداری در حال حاضر 9 کشور روسیه، قزاقستان، چین، اوکراین، ارمنستان، آذربایجان، بلاروس، مولداوی و ترکیه را به دلیل داشتن حداقل سه ورزشکار دوپینگی با محرومیت یک ساله مواجه کرده است.

 

انتهای پیام/ تابناک


به زودی نظر شما پس از تایید منتشر میگردد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت اتفاقیه است و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.