سرویس اقتصادی | کد خبر: 26164
تاریخ انتشار: 1396/07/26 - 15:17:30

در حاشیه نشست هیئت دولت مطرح شد؛

سیف: اقدامات نهایی برای تعیین تکلیف سپرده گذاران موسسات مالی در حال انجام است

رئیس کل بانک مرکزی گفت: موسسه غیرمجاز فعالی در کشور نداریم و اقدام‌های نهایی برای تعیین تکلیف سپرده گذاران در حال انجام است.
سیف: اقدامات نهایی برای تعیین تکلیف سپرده گذاران موسسات مالی در حال انجام است,

به گزارش پایگاه خبری اتفاقیه ؛ ولی الله سیف رئیس کل بانک مرکزی در حاشیه جلسه هیئت دولت  با اشاره به تعیین تکلیف موسسات مالی غیرمجاز گفت: اکنون دیگر موسسه مالی و اعتباری غیرمجاز فعالی در کشور نداریم و اقدام های نهایی برای تعیین تکلیف سپرده گذاران در حال انجام است.

وی افزود: مجلس و قوه قضاییه هماهنگی مثبتی با بانک مرکزی دارند و کار تعیین تکلیف این موسسات بر اساس روش پیش بینی شده به پیش می رود و امیدواریم در نهایت شرایط مناسب تری فراهم شود.

سیف درباره طرح التزام‌بخشی به بازار غیرمتشکل پولی که یکی از سیاست‌های دنبال شده توسط بانک مرکزی است یادآور شد: امیدواریم که سال 96 سالی باشد که این مطلب حل و فصل شود و هرگونه فعالیت زیر نظر نظارت بانک مرکزی عملیاتی شود مخصوصا بانک‌های انتظامی و نظامی.
بحث جدیدی بر دریافت پول از طریق کارت‌خوان‌ها مطرح نیست

وی همچنین در پاسخ به سوالی درباره زمزمه‌هایی مبنی بر دریافت پول از طریق کارت‌خوان‌ها افزود: مطرح نیست بلکه بانک مرکزی سندی را منتشر کرده ناظر بر اینکه موسساتی در بحث پرداخت الکترونیک ایفای نقش می‌کنند برای نظام‌بخشی و شفافیت بیشتر در این بازار در بستر بانک مرکزی اقدامات خود را انجام می‌دهند.

رئیس کل بانک مرکزی تصریح کرد: مطالعاتی را درباره پول مجازی انجام دادیم و این موضوع پدیده ای است که بانک‌های مرکزی به آن ورود کردند اما هنوز نظر واحدی در باره آن ایجاد نشده است.

انتهای پیام/باشگاه خبرنگاران


به زودی نظر شما پس از تایید منتشر میگردد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت اتفاقیه است و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.