سرویس علمی فناوری | کد خبر: 26181
تاریخ انتشار: 1396/07/27 - 11:31:10

تکمیل پوشش ۳G و۴G همراه‌اول در تمام شهرهای کشور

مدیرعامل همراه‌ اول گفت: پوشش شبکه نسل‌های سه و چهار همراه‌اول در تمام شهرهای کشور تا پایان سال جاری تکمیل می‌شود.
تکمیل پوشش ۳G و۴G همراه‌اول در تمام شهرهای کشور,

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اتفاقیه به نقل ازایسنا، وحیدصدوقی مدیرعامل همرا اول در نشست تخصصی افزایش ۲.۵ برابری بازارهای ICT در برنامه ششم توسعه به ارایه توضیحاتی درباره سرمایه‌گذاری‌های صورت‌گرفته در همراه اول پرداخت و اظهار کرد: متاسفانه درآمدهای ایجاد شده تناسب چندانی با حجم سرمایه‌گذاری ها ندارد و اگر قرار باشد به افزایش دو و نیم برابری بازار برسیم نیاز به سرمایه‌گذاری ۵۰ هزار میلیارد تومانی است.

وی با بیان اینکه با استفاده از سیستم‌های هوشمند در بخش‌های مختلفی مانند صنعت برق امکان صرفه‌جویی چشمگیری وجود دارد، گفت: به عنوان مثال در حوزه برق این امکان وجود دارد که با هوشمندسازی، حدود دو تا سه میلیارد تومان صرفه‌جویی کرده و این هزینه به جای اینکه صرف توسعه نیروگاه‌ها شود، در بخش ICT مصرف شود

مدیرعامل شرکت ارتباطات سیارایران با اشاره به سرمایه‌گذاری‌هایی که در کشورهای مختلف صورت می‌گیرد، گفت: چین با جمعیتی معادل ۱.۴ میلیارد نفر بیش از یک میلیون و ۷۵۰ هزار سایت ۴دارد که اگر با این رقم قیاس کنیم  تعداد سایت‌های ما هم باید به  ۱۰۰ هزار عدد برسد.

وی ادامه داد: باید توجه داشت که توسعه این بخش نیاز به منابع مالی دارد، ما تعهد داده بودیم که در شهرها این کار را انجام دهیم و تا سه ماه آینده کل شهرهای کشور به نسل سه و چهار مجهز می‌شود، اما برای توسعه نسل‌های سه و چهار در روستاها واقعا زیرساخت لازم وجود دارد.

صدوقی همچنین عنوان کرد: تا قبل از خصوصی‌سازی، درآمدهای مخابرات در روستاها صرف شده و درآمد موبایل در روستا سرمایه‌گذاری می‌شد.

مدیرعامل همراه اول افزود: با سرمایه‌گذاری‌های صورت گرفته، امروز ۴۴ هزار روستا تحت پوشش نسل دو ارتباطی قرار گرفته و در این هشت سال خصوصی‌سازی بالغ بر ۲۹ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان به حساب خزانه دولت واریز کرده‌ایم.

وی با تاکید بر اینکه طبق پروانه امکان  اختصاص درآمدهای ارتباطی برای توسعه خدمات روستایی وجود دارد، گفت: این رویکرد اگرچه در چهار سال گذشته مورد توجه قرار گرفته اما این سرمایه‌گذاری در بخش عمده برای توسعه زیرساخت‌ها صرف شد یعنی هزینه توسعه نسل سه یا چهار در روستا تنها شاید۳۰ درصد این هزینه باشد و مابقی مبلغ در توسعه زیرساخت‌های روستایی هزینه می‌شود که البته این سرمایه‌گذاری هم ضروری است چرا که هم مانع مهاجرت می شود و هم اشتغال ایجاد می‌کند.

صدوقی افزود: قطعا ما در پنج سال پیش رو باید با همکاری بخش‌های مختلف فعال در این حوزه برنامه‌ای منسجم داشته و تمرکز بر توسعه را در دستور کار قرار دهیم.

مدیرعامل شرکت ارتباطات سیارایران اظهار کرد: تحریک تقاضا در دنیا با ویدیو انجام شد و سرویس‌های ارزش افزوده نیز نقشی جدی داشتند؛ اکنون ما به عنوان اپراتور موبایل باید در حوزه توسعه زیرساخت‌ها سرمایه‌گذاری کنیم، اما درواقع ما خام‌فروشی می‌کنیم؛ چرا که طبق قوانین موجود از ورود اپراتورها به عرصه ارایه سرویس‌های ارزش افزوده ممانعت می‌شود؛ درحالی که باید این شرایط اصلاح شود و تمام بخش‌ها امکان ورود و فعالیت دراین عرصه را داشته و خیالشان از سرمایه‌گذاری سودده آسوده باشد.

 انتهای پیام/


به زودی نظر شما پس از تایید منتشر میگردد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت اتفاقیه است و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.