نرخ ارز بازار آزاد : دلار : ۳,۳۲۱ یورو : ۳,۶۲۲ پوند : ۵,۰۵۳

نرخ ارز رسمی : دلار : ۲۸,۳۷۲ پوند : ۴۳,۰۶۱ یورو : ۳۰,۷۹۹

نرخ طلا و سکه : یک گرم طلای 18 عیار : ۹۷,۳۰۰ سکه تمام - امامی : ۹۵۱,۰۰۰ نیم سکه : ۴۹۷,۰۰۰ ربع سکه : ۲۷۵,۰۰۰ سکه گرمی : ۱۸۸,۰۰۰

سرویس اقتصادی | کد خبر: 26204
تاریخ انتشار: 1396/07/29 - 09:33:42

تأکید استاندار به بانک‌های خراسان شمالی:

بانک‌ها در پرداخت ۲۶۰ میلیارد تسهیلات اشتغال‌زا بیشتر همکاری کنند

بانک‌ها در پرداخت ۲۶۰ میلیارد تسهیلات اشتغال‌زا بیشتر همکاری کنند,

استاندار خراسان شمالی با اشاره به تصویب و ابلاغ ۲۶۰ میلیارد تومان تسهیلات رونق تولید و اشتغال برای استان گفت: بانک‌های استان موظف هستند سهمیه‌های مربوط به خود را پیگیری و اعتبارات لازم را به طرح‌های معرفی‌شده متقاضیان پرداخت کنند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اتفاقیه، محمدرضا صالحی در شورای هماهنگی بانک‌های استان، اظهار داشت: بحث منابع و مصارف بانکی در خصوص طرح‌های سفر رهبری و مصوبات کارگروه تسهیل و رونق تولید، به‌هیچ‌وجه موضوعیت ندارد و بانک‌ها نباید در پرداخت این قبیل تسهیلات، مشکلی داشته باشند.

وی بابیان اینکه هیچ‌یک از بانک‌ها در کشور تاکنون مشکل کمبود منابع برای پرداخت تسهیلات را مطرح نکرده‌اند، افزود: اگر بانک‌های استان در این زمینه با محدودیت‌هایی مواجه هستند، مشکلات احتمالی را منعکس و خود نیز پیگیری کنند تا برطرف شود.

استاندار بابیان این‌که کارگروه تسهیل تولید برای گره‌گشایی از واحدهای تولیدی و حل مشکلات آن‌ها با نظر قانون‌گذار ایجادشده است، عنوان کرد: بانک‌ها موظف هستند با نگاه مثبت و حمایتی از بخش تولید و اشتغال، به مصوبات این کارگروه عمل کنند و شرایط بنگاه‌های عادی اقتصادی را برای واحدهای معرفی‌شده این کارگروه مطالبه نکنند.

مقام عالی دولت در خراسان شمالی، از شورای هماهنگی بانک‌های دولتی و خصوصی استان خواست، در پرداخت تسهیلات سرمایه در گردش به متقاضیان، شیوه یکسانی را مصوب و اجرا کنند و آنان را موظف کرد، موانع و مشکلات موجود در پرداخت تسهیلات رونق تولید و اشتغال، ازجمله محدودیت احتمالی منابع، محدودیت‌های حقوقی در تصویب سقف تسهیلات پرداختی و مشکلات دیگر را هم به استانداری منعکس و هم از واحدهای مرکزی خود در تهران پیگیری کنند تا برطرف شود.

وی هم‌چنین بابیان این‌که بانک‌ها مکلف هستند اسناد روستایی را به‌عنوان وثیقه و تضمین بازپرداخت تسهیلات پرداختی قبول کنند، خاطرنشان کرد: از 102 هزار واحد مسکن روستایی استان حدود 68 هزار واحد، سند مالکیت دارند و مالکان آن‌ها می‌توانند به اعتبار آن، از بانک‌ها وام بگیرند.

 

مشکلات سامانه بهین یاب رفع و گزارش شود

استاندار خطاب به رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان درخواست کرد، مشکلات پیش روی بهره‌مندی فعالان حوزه گردشگری و کشاورزی از سامانه بهین یاب را در اسرع وقت، شناسایی و برطرف کند و گزارش آن را ارائه دهد.

صالحی همچنین تأکید کرد: برابر مصوبات قانونی، 25 درصد منابع همه بانک‌ها باید به بخش کشاورزی تخصیص یابد و این موضوع در خراسان شمالی نیز باید موردتوجه باشد.

انتهای پیام/ اتفاقیه


به زودی نظر شما پس از تایید منتشر میگردد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت اتفاقیه است و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.