نرخ ارز بازار آزاد : دلار : ۳,۳۲۱ یورو : ۳,۶۲۲ پوند : ۵,۰۵۳

نرخ ارز رسمی : دلار : ۲۸,۳۷۲ پوند : ۴۳,۰۶۱ یورو : ۳۰,۷۹۹

نرخ طلا و سکه : یک گرم طلای 18 عیار : ۹۷,۳۰۰ سکه تمام - امامی : ۹۵۱,۰۰۰ نیم سکه : ۴۹۷,۰۰۰ ربع سکه : ۲۷۵,۰۰۰ سکه گرمی : ۱۸۸,۰۰۰

سرویس اقتصادی | کد خبر: 26206
تاریخ انتشار: 1396/07/29 - 09:58:49

بازارچه عرضه مستقیم زعفران در فاروج راه‌اندازی می‌شود

بخشدار مرکزی فاروج گفت: با توجه به ‌قرار داشتن در زمان برداشت زعفران، بازارچه برای عرضه تروند این محصول و با رویکرد حذف دلالان در شهرستان راه‌اندازی می‌شود.
بازارچه عرضه مستقیم زعفران در فاروج راه‌اندازی می‌شود     ,

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اتفاقیه، رضا قاسم‌زاده پنجشنبه در گفت‌وگو با ایرنا اظهار داشت: به‌رغم اینکه شهرستان فاروج قطب تولید محصول زعفران استان است، اما هنوز این جایگاه به‌خوبی معرفی نشده است.

وی افزود: برای معروفی بهتر طلای سرخ شهرستان، بازارچه‌ای در ورودی شهر از سمت خراسان رضوی با 10 غرفه راه‌اندازی می‌شود تا علاوه بر معرفی این محصول، خیزی هم برای ایجاد فضایی برای تعین قیمت روزانه این محصول داشته باشیم.

وی با اشاره به اینکه بخش اعظم تولید زعفران شهرستان در بخش مرکزی انجام می‌شود بیان داشت: سطح زیر کشت زعفران شهرستان به حدود 2 هزار هکتار رسیده که از این مقدار در حدود هزار و 500 هکتار آن در روستاهای بخش مرکزی زیر کشت رفته است.

قاسم‌زاده گفت: این بازارچه با مشارکت اتحادیه کشاورزان شهرستان راه‌اندازی می‌شود تا گام‌هایی در مسیر برطرف شدن مهم‌ترین دغدغه در خصوص عرضه این محصول به نام شهرستان برداشته شود.

وی افزود: در صورت رونق بازارچه و استقبال مشتریان و مردم، فضایی ثابت برای راه‌اندازی آن پیش‌بینی می‌شود تا مثل بسیاری از شهرهای پیشرو در تولید این محصول در استان‌های خراسان رضوی و جنوبی از مزایای آن کشاورزان شهرستان برخوردار شوند.

قاسم‌زاده گفت: با راه‌اندازی این بازارچه، همه کشاورزان می‌تواند به‌آسانی از قیمت روزانه این محصول بی‌واسطه مطلع شوند.

وی از برگزاری جشنواره زعفران شهرستان در 6 یا 9 آبان ماه در تنها واحد فرآوری حال حاضر این محصول خبر داد.

سطح زیر کشت زعفران شهرستان فاروج امسال به 1950 هکتار رسیده که از این مقدار 1600 هکتار آن بارور است و در شهرستان عملکرد در هر هکتار، 7 کیلوگرم سرگل و 560 کیلوگرم گل است که پیش‌بینی می‌شود امسال 11.2 تن سرگل و 896 تن گل برداشت شود.

سال گذشته در شهرستان 570 تن گل و 7 تن سرگل برداشت شد.

انتهای پیام/


به زودی نظر شما پس از تایید منتشر میگردد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت اتفاقیه است و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.