سرویس اجتماعی | کد خبر: 26226
تاریخ انتشار: 1396/07/30 - 10:01:24

تا پایان برنامه ششم توسعه؛

بهره مندی مشترکین خراسان شمالی از خدمات فاضلاب 42 درصد افزایش می‌یابد

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اتفاقیه، مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب خراسان شمالی گفت: تا پایان برنامه ششم توسعه میزان بهره مندی مشترکین از خدمات فاضلاب در استان از 31 درصد به 73 درصد خواهد رسید.

غلام حسین ساقی با بیان اینکه شاخص میزان بهره مندی مشترکین آب از خدمات فاضلاب و درصد برخورداری از آن در کشور 48 درصد است اظهار داشت: این رقم در خراسان شمالی کمتر از میانگین کشوری و در حدود 31 درصد است.

وی افزود: در حال حاضر چهار شهر بجنورد، اسفراین، شیروان و آشخانه دارای ردیف ملی ایجاد تاسیسات فاضلاب هستند که بیش از 85 درصد جمعیت شهری استان را شامل می‌شوند.

ساقی خاطرنشان کرد: هم اکنون بیش از 48 درصد جمعیت شهر بجنورد تحت پوشش شبکه جمع آوری فاضلاب هستند که برای ارتقای این رقم اجرای طرح فایناس جاری در دستورکار قرارگرفته است.

وی با اشاره به اینکه در شهر اسفراین میزان بهره مندی از طرح فاضلاب 90 درصد است، تصریح کرد: طرح ارتقای تصفیه خانه فاضلاب اسفراین دارای 95 درصد پیشرفت فیزیکی است که با تکمیل آن ظرفیت این تصفیه خانه از 8 هزار مترمکعب در شبانه روز به 16 هزار مترمکعب افزایش می‌یابد.

 ساقی در ادامه افزود: تصفیه خانه فاضلاب شیروان نیز با روش BOT و با سرمایه گذاری بخش خصوصی با اعتباری بالغ بر 28 میلیارد تومان در حال حاضر 50 درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

انتهای پیام/ اتفاقیه


به زودی نظر شما پس از تایید منتشر میگردد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت اتفاقیه است و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.