سرویس پیشنهاد سردبیر | کد خبر: 26333
تاریخ انتشار: 1396/08/04 - 11:08:22

اتفاقیه گزارش می‌دهد؛

مردم از شهردار جدید بجنورد چه می‌خواهند؟

مردم از شهردار جدید بجنورد چه می‌خواهند؟,

مجموعه شهرداری به علت حجم فعالیت‌های خود و ارتباط مستقیم آن‌ها با امور زندگی و نیز کاری شهروندان، می‌بایست به مطالبات و دغدغه‌های آنان به‌دوراز هرگونه کم‌کاری و بی‌توجهی، رسیدگی تا توسعه شهر و آنچه درشان مرکز استان است رقم بخورد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اتفاقیه، مردم شهر 250 هزارنفری بجنورد امروز با چالش‌های مختلفی مواجه هستند، از ترافیک گرفته تا وضعیت نامطلوب آسفالت معابر و بافت فرسوده، همه و همه نشان از لزوم اهتمام شهردار جدید بجنورد برای کاهش و رفع این معضلات دارد.

 برای آگاهی از انتظارات و اولویت‌های مردم شهر بجنورد از شهردار جدید، خبرنگار اتفاقیه به سطح این شهر رفته تا نظرات مختلف آنان را در خصوص الزامات و بایسته‌های مدیریت شهری در دوره جدید جویا شود که نتیجه آن ارائه می‌شود.

رسیدگی به وضعیت ترافیک و آلودگی هوا، انتخاب مدیران متخصص و پاک دست در مجموعه شهرداری، توجه به وضعیت حاشیه‌نشینی، جلوگیری از هرگونه بی‌عدالتی، اهتمام به بافت فرسوده ونیز آسفالت شهر از اولویت‌های خواسته‌های مردم از مهم‌ترین انتظارت شهروندان بجنوردی از شهردار آینده این شهر است.

یک شهروند بجنورد دراین ‌ارتباط گفت: از شهردار جدید شهر انتظار می‌رود تا عملیات آسفالت معابر و خیابان‌ها که از مدت‌ها قبل در بلوارها و معابر آغازشده بود را در دستور کار قرار داده و اجرای این طرح‌ها همچنان ادامه یابد.

این شهروند که خود را یزدانی معرفی کرده با برشمردن وضعیت نامطلوب آسفالت محله‌های مختلف شهر هم بیان داشت: هنوز هم آسفالت بسیاری از خیابان‌های فرعی و کوچه‌پس‌کوچه‌های شهر، نامطلوب و متعلق به ده‌ها سال قبل است که اساساً باید ترمیم شود.

شهروند دیگری هم اظهار داشت: شهردار جدید باید بر فعالیت‌های مجموعه شهرداری نظارت لازم داشته باشد و با هرگونه بی‌عدالتی برخورد کند.

وی معضل ترافیک را نیز از مهم‌ترین دغدغه‌های کنونی شهروندان مطرح کرد و گفت: به‌طور حتم با تداوم افزایش تردد خودروهای شخصی در سطح شهر و عدم چاره‌اندیشی برای آن، روزبه‌روز بر حجم ترافیک در شهر افزوده می‌شود.

 

بجنورد و نارسایی شهری

شهروند دیگری که خود را محمدی معرفی می‌کند بابیان اینکه هم‌اکنون بجنورد با نارسایی‌های شهری جدی روبرو بوده و ازاین‌رو مردم هم در وحله اول انتظار دارند این مطالبات که تحقق آن‌ها زودتر قابل‌دسترسی است، برآورده شود افزود: بجنورد با کمبود پل‌های هوایی عابران پیاده روبروست و با توجه به حجم بالای تصادفات و سوانح رانندگی درون‌شهری در این شهر متأسفانه بخش قابل‌توجهی از آنان را عابران پیاده تشکیل می‌دهند.

وی با تأکید بر اینکه افزایش پل عابران پیاده در نقاط مختلف شهر ضروری است، گفت: به‌طورقطع توجه به نصب پل‌ها به‌ویژه با قابلیت‌های برقی می‌تواند به کاهش ترافیک و سوانح رانندگی کمک کند و شهردار جدید باید به این موارد توجه کند.

به گفته این شهروند، تعداد اتوبوس‌های برخی خطوط شهری، هم ناکافی بوده و برخی از این اتوبوس‌ها دیرتر از موعد به ایستگاه‌ها می‌رسند.

وی اضافه می‌کند: برخی از اتوبوس‌ها از امکانات رفاهی از قبیل امکانات گرمایشی برخوردار نبوده و حتی تعداد کمی از آن‌ها ازلحاظ بهداشتی هم مناسب نبوده و به نظافت آن‌ها توجه نمی‌شود.

 

کاغذبازی در شهرداری

شهروندی هم با انتقاد از کاغذبازی در شهرداری بجنورد اظهار کرد: اساساً باید راهکاری اندیشیده شود تا بخشی از کاغذبازی‌های اداری کمتر شود و مردم برای امور ساختمانی یا مسائل شهری دیگر خود، روزها و هفته‌ها و شاید ماه‌ها وقت خود را در شهرداری‌ها تلف نکنند.

وی بدون ذکر نام خود اضافه می‌کند: همچنین از شهردار جدید بجنورد انتظار داریم تا درزمینهٔ توسعه ورزش و امور فرهنگی نیز پیشگام باشد و قسمتی قابل‌توجهی از بودجه شهرداری را به این امر مهم اختصاص دهد.

 

رسیدگی به آسفالت و اهمیت آن

شهروند دیگری هم بابیان اینکه شهردار منتخب شورای اسلامی بجنورد رسیدگی به وضعیت آسفالت سطح شهر و برنامه‌ریزی برای اصلاح و آسفالت خیابان‌ها را در برنامه کاری داشته باشد، تصریح کرد: توجه به المان میادین به‌ویژه میدان شهید کلاته (کارگر) و همچنین نصب سریع‌تر المان میدان امام رضا (ع) با توجه به عبور روزانه مردم شهر از این میادین، موردتوجه شهردار جدید قرار بگیرد.

ایمانی همچنین با یادآوری اینکه شهردار باید به فکر آسایش و سلامتی شهروندان بوده و ضمن ایجاد فضای سبز و جلوگیری از تردد خودروهای فرسوده در سطح شهر، میزان آلایندگی این کلان‌شهر را کاهش دهد، گفت: متأسفانه هرروز شاهد افزایش ورود خودروها به این شهر بوده، بدون آنکه عرض معابر افزایش‌یافته و این ساماندهی وضعیت ترافیک را از سوی متولیان امر می‌طلبد.

حمیدی شهروند دیگر بجنوردی هم مهم‌ترین خواسته خود از شهردار جدید را ساماندهی حاشیه و توجه هر چه بیشتر به این مناطق پرجمعیت اعلام کرد.

وی بیان داشت: با توجه به آمارها هم‌اینک حدود یک‌سوم از جمعیت بجنورد در حواشی این شهر سکونت داشته که با مشکلات مختلفی دست‌وپنجه نرم می‌کنند.

این شهروند گفت: ازاین‌رو انتظار است تا شهردار جدید به مسائل و مشکلات این مناطق، به‌ویژه مناطقی که همچون ناظر آباد که در ورودی شهر از مسیر جاده تهران قرار داشته، به مباحث مختلف آن از منظر زیباسازی بیشتر توجه کند.

شهر بجنورد دارای دو منطقه شهری و همچنین شهرداری مهر است.

انتهای پیام/ اتفاقیه


به زودی نظر شما پس از تایید منتشر میگردد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت اتفاقیه است و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.