سرویس حوادث | کد خبر: 26677
تاریخ انتشار: 1396/08/29 - 10:12:18

فرمانده یگان حفاظت اداره کل منابع طبیعی خراسان شمالی عنوان کرد

شناسایی ۳۱۳ مورد تخریب و تصرف در عرصه های ملی خراسان شمالی

شناسایی ۳۱۳ مورد تخریب و تصرف در عرصه های ملی خراسان شمالی,

فرمانده یگان حفاظت اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری خراسان شمالی گفت:طی سال جاری 313 مورد تخریب و تصرف غیرمجاز در سطح 873 هکتار از سطح عرصه های ملی استان شناسایی شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اتفاقیه، سرهنگ موسی الرضا حیاتی در گفت و گو با خبرنگارما با بیان اینکه امسال با توجه به خشکسالی ها آمار تخریب و تصرف های غیر مجاز از سوی افراد سودجو کاهش داشته است، اظهارداشت: طی سال گذشته 509 مورد تخریب و تصرف در سطح 910 هکتار از اراضی ملی استان شناسایی شده بودند.

فرمانده یگان حفاظت اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری خراسان شمالی اعلام کرد: همچنین طی امسال با ورود جدی قوه قضاییه 120 مورد خلع ید اراضی ملی انجام شده است.

وی همچنین از دستگیری پنج بهره بردار غیر مجاز گیاهان دارویی در استان خبر داد و گفت: میزان 215 کیلو گرم گیاه دارویی شامل 95 کیلو گرم باریجه، 100 کیلو صعلب و 20 کیلو گرم آنخ آویشن که به صورت غیر مجاز برداشت شده بود از این متخلفان شناسایی و به مراجع قضایی معرفی شدند.

فرمانده یگان حفاظت اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری خراسان شمالی گفت:امروزه باید حمایت های حقوقی و مالی کافی از قرق بان ها به منظور حفاظت از اراضی ملی وجود داشته باشد تا شاهد تخلفات کمتری در این زمینه باشیم.

انتهای پیام/آقایی


به زودی نظر شما پس از تایید منتشر میگردد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت اتفاقیه است و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.