سرویس فرهنگی هنری | کد خبر: 26690
تاریخ انتشار: 1396/08/29 - 19:48:54

دولت آمریکا، لو رفتن بازی تاج و تخت را نیز به گردن ایران انداخت!

به نظر می‌رسد این پرونده سازی با محوریت این شبکه و چنین سریالی، عمدتاً با هدف جلب توجه افکارعمومی آمریکا پیرامون موضوعی است که برای آمریکایی‌ها کاملاً آشنا و ملموس است

وزارت دادگستری دولت آمریکا در راستای افزایش فشار بر کنگره آمریکا برای وضع تحریم‌های تازه علیه ایران به قصد برهم خوردن برجام، برخی پرونده‌های تازه را که گمان می‌رود پای ایرانی‌ها در آنها مطرح باشد را مطرح کرده که عجیب ترین این ادعاها، هک شبکه اچ بی او و سرقت حجم قابل توجهی از اطلاعات این شبکه از جمله قسمت‌های سریال بازی «تاج و تخت» است!
 
به گزارش «تابناک»؛ دونالد ترامپ قصد دارد با اعمال تحریم‌های تازه از سوی کنگره، عملاً برجام را نقض و این توافق بین المللی را برهم بزند. با این حال نمایندگان کنگره هنوز همراهی جدی با رئیس جمهور آمریکا برای پذیرش هزینه های بین المللی بر هم زدن برجام، نداشته‌اند و به همین دلیل رئیس جمهور آمریکا تحرکات تازه‌ای برای تحت فشار گذاشتن اعضای کنگره داشته است.
 
در همین راستا واشینگتن‌پست گزارش داده که دونالد ترامپ به وزارت دادگستری آمریکایی دستور داده، اطلاعات همه پرونده هایی که گمان می‌رود ایرانی‌ها در آنها دخیل باشند، منتشر شوند و بدین ترتیب کنگره برای تصویب تحریم‌های تازه تحت فشار افکارعمومی قرار بگیرد. در همین راستا اطلاعاتی از این پرونده‌ها به رسانه‌های آمریکایی رسوخ کرده که به نظر می‌رسد منابع دولتی تعمداً رسانه‌ای کرده‌اند.
 
دولت آمریکا، لو رفتن بازی تاج و تخت را نیز به گردن ایران انداخت!


واشینگتن پست، عجیب ترین کیس قضایی مطرح شده علیه شهروندان ایران را مرتبط با پرونده هک شبکه HBO معرفی کرده است. شبکه اچ بی او، همزمان با عرضه سریال بازی تاج و تخت دو بار هک شد. در نخستین بار چند قسمت از این سریال منتشر شد و در دفعه دوم، هکرها علاوه بر سرقت چند قسمت از این سریال، اطلاعات کاری و شخصی مدیران این شبکه و بازیگران همکار با این شبکه را به سرقت بردند و تهدید کردند در صورت عدم پرداخت باج، این اطلاعات را منتشر می‌کنند.
 
در آن مقطع اطلاعات این بازیگران منتشر نشد و این گمانه پررنگ شد که شبکه اچ بی او برای حفظ اعتبار حرفه‌ای و جلوگیری از ضررهای حاصل از انتشار چند قسمت از سریال بازی تاج و تخت، باج پرداخته است. اکنون مشخص شده در جریان آن عملیات هک، بالغ بر 1.5 ترابایت اطلاعات این شبکه به سرقت رفته که قسمت هایی از سریال ها و دیگر محصولات در صف انتشار این شبکه را نیز شامل می‌شده است.
 
حمله نخست به اچ بی او به هکرهایی از کره شمالی منتسب شده بود اما درباره هک دوم که بسیار گسترده تر بود، اظهارنظری نشده بود و اکنون نیز این شبکه به واشینگتن پست درباره جزئیات این پرونده پاسخی نداده است.
 
به نظر می‌رسد این پرونده سازی با محوریت این شبکه و چنین سریالی، عمدتاً با هدف جلب توجه افکارعمومی آمریکا پیرامون موضوعی است که برای آمریکایی‌ها کاملاً آشنا و ملموس است و احتمالاً دولت آمریکا تصور می‌کند می‌تواند از ظرفیت تبلیغاتی پیرامون این سریال، برای حمله و بسیج افکارعمومی آمریکا علیه ایران، بهره برداری کرد.

انتهای پیام/ تابناک


به زودی نظر شما پس از تایید منتشر میگردد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت اتفاقیه است و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.