سرویس بین المللی | کد خبر: 26728
تاریخ انتشار: 1396/09/01 - 14:36:24

سعد حریری استعفای خود را تعلیق کرد

نخست‌وزیر لبنان در سخنانی در کاخ بعبدا اعلام کرد استعفای خود را به «میشل عون» تقدیم کرده است ولی برای مذاکرات بیشتر کمی صبر می‌کند.
 سعد حریری استعفای خود را تعلیق کرد,

به گزارش پایگاه خبری اتفاقیه ، سعد حریری، نخست وزیر لبنان در سخنانی در کاخ بعبدا گفت لبنان در این مرحله حساس به تلاش زیاد برای مقابله با چالش ها نیاز دارد و از مهمترین این تلاش‌ها دور کردن خود از بحران‌ها و منازعات منطقه است.

وی گفت استعفای خود را به ریاست جمهوری تقدیم کرده است ولی «میشل عون»، رئیس‌جمهور لبنان از او خواسته است تا برای مذاکرات بیشتر قدری صبر کند.

حریری اعلام کرد: «من امروز استعفانامه خود را تسلیم رئیس جمهور کردم و وی از من خواست تا فعلا صبر کنم و آن را پیش خود نگهدارم تا در خصوص دلایل و پیش زمینه سیاسی طرح استعفای من مذاکرات بیشتری صورت بگیرد و من به درخواست وی پاسخ مثبت دادم.»

وی از میشل عون، رئیس جمهور و نبیه بری، رئیس پارلمان لبنان به سبب پایبندی به قانون اساسی و ثبات لبنان و احساسات صادقانه آنها در قبال خودش تشکر و قدردانی کرد.

حریری بر پایبندی کامل خود به همکاری با میشل عون برای محافظت از لبنان در برابر حوادث منطقه تاکید کرد.

وی که در کاخ ریاست جمهوری در بعبدا سخن می گفت تاکید کرد باید به سیاست بی طرفی در قبال حوادث منطقه و هر آنچه به روابط ما با برادران لطمه می زند، پایبند باشیم.

امروز، سعد حریری، ۱۸ روز پس از استعفای جنجالی خود در ریاض، در مراسم روز استقلال این کشور شرکت کرد.

انتهای پیام/باشگاه خبرنگاران


به زودی نظر شما پس از تایید منتشر میگردد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت اتفاقیه است و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.