سرویس اجتماعی | کد خبر: 26741
تاریخ انتشار: 1396/09/02 - 09:10:11

امام‌جمعه بجنورد:

خیران استان وقف‌ها را به رفع نیازهای روز جامعه سوق دهند

امام‌جمعه و نماینده ولی‌فقیه در خراسان شمالی تاکید کرد: خیران استان می‌بایست وقف‌ها را به رفع نیازهای روز جامعه سوق دهند.
خیران استان وقف‌ها را به رفع نیازهای روز جامعه سوق دهند,

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اتفاقیه، حجت‌الاسلام ابوالقاسم یعقوبی در همایش یاوران وقف و وقف و رسانه اظهار کرد: با توجه به نیازهای روز جامعه بهتر است تا وقفیات بر همان اساس توسط واقفین خیراندیش استان نیت و اجرا شود.

وی با یادآوری اینکه باید وقف را در جامعه متحول کنیم و ابتدا شرایط اجتماعی، آسیب‌های اجتماعی و نیازهای جامعه را مطالعه کرده و بعد وقف را انجام دهیم افزود: البته وقف فرهنگی در جامعه و در این استان باید در اولویت باشد و بر تعداد آن‌ها اضافه شود.

رئیس شورای فرهنگ عمومی استان گفت: تعداد موقوفات قرآنی در خراسان شمالی کمتر از یک درصد آمار موقوفات است، باید جلوه قرآنی در سبک زندگی ما خودش را نشان دهد که تحقق این امر نیازمند فعالیت بیشتر در حوزه فرهنگی است.

وی با یادآوری اینکه  بنیان‌گذار جمهوری اسلامی واقف مهم جامعه هستند بیان داشت: انقلاب اسلامی ایران موقوفه امام راحل(ره) است تا ما را متوجه اسلام ناب محمدی کند.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه هم در این همایش گفت: 60 درصد موقوفات در استان مربوط به عزاداری و روضه‌خوانی برای اهل‌بیت(ع) و 40 درصد مربوط به مابقی نیات است.

به گفته حجت‌الاسلام سید محمدجواد رئوف سید نژاد وقف در برخی از موضوعات مانند دارو و درمان در خراسان شمالی بسیار ضعیف و کمرنگ است که باید در این زمینه فرهنگ‌سازی و اطلاع‌رسانی لازم انجام شود.

حجت‌الاسلام رئوف سید نژاد یادآور شد: در این استان پنج هزار و 444 موقوفه و 10 هزار و 987 رقبه ثبت‌شده که از مجموع این‌ها تعداد 6 هزار و 325 مورد فاقد سند و چهار هزار و 58 مورد دارای سند هستند.

انتهای پیام/اتفاقیه


به زودی نظر شما پس از تایید منتشر میگردد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت اتفاقیه است و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.