سرویس اقتصادی | کد خبر: 26744
تاریخ انتشار: 1396/09/02 - 09:32:07

در نشست شورای آموزش‌وپرورش خراسان شمالی اعلام شد؛

طرح توزیع شیر رایگان در مدارس خراسان شمالی معطل تامین اعتبارات

طرح توزیع شیر رایگان در مدارس خراسان شمالی معطل تامین اعتبارات,

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اتفاقیه، مدیرکل آموزش‌وپرورش خراسان شمالی اعلام کرد که با توجه به اینکه توزیع شیر رایگان در مدارس نیاز به اعتبار زیادی دارد اما هنوز اعتباری برای این موضوع محقق نشده است تا این طرح در مدارس اجرایی شود.

براتعلی حاتمی در نشست شورای آموزش‌وپرورش استان همچنین بابیان اینکه ترک تحصیل دانش آموزان روستایی متوسطه اول و دوم سبب شده است تا کیفیت آموزشی در استان کاهش یابد، افزود: والدین برای پرداخت هزینه‌های تحصیل و خوابگاه و غیره این دانش آموزان در مراکز شهرستان‌ها مشکل‌دارند که باید در این زمینه برنامه‌ریزی شود.

استاندار خراسان شمالی هم در این نشست تاکید کرد که موضوع اختصاص سهمیه ویژه استخدام ۲۰۰ نیروی معلم در مناطق محروم و مرزی راز و جرگلان و مانه و سملقان پیگیری می‌شود.

محمدرضا صالحی اظهار داشت: با توجه به اینکه طی دستور وزیر آموزش‌وپرورش سهمیه جذب ۲۰۰ نیروی بومی در مناطق محروم  راز و جرگلان و مانه و سملقان به استان اختصاص‌یافته بود اما هنوز محقق نشده که این موضوع به‌عنوان خواسته آموزش‌وپرورش استان، پیگیری می‌شود.

نماینده عالی دولت در استان بیان داشت: ازاین‌رو جذب این سهمیه به‌منظور جبران کمبود نیرو در این مناطق پیگیری می‌شود.

وی بابیان اینکه باید دغدغه و استرس دانش آموزان و اولیاء را نسبت به کنکور دانش آموزان پایه دوازدهم را کاهش دهیم، خاطرنشان کرد: لازم است تا این نگرانی‌ها را از دانش آموران بگیریم و این نگرانی‌ها را به سمت مهارت‌آموزی ببریم.

صالحی با برشمردن اهمیت مهارت‌آموزی دانش آموزان هم  اظهار کرد: با توجه به دستورات ریاست جمهوری که دانش‌آموز باید مهارت‌آموزی را مبنای کار قرار دهند.

نماینده ولی‌فقیه در خراسان شمالی نیز با برشمردن  موفقیت‌های جبهه مقاومت، اظهار داشت: جبهه مقاومت با مظلومیت توانست ریشه تکفیری‌های داعش را برای همیشه از سر مظلومان برکند.

حجت‌الاسلام ابوالقاسم یعقوبی گفت:دشمنان سرمایه‌های کلان برای تقویت داعش هزینه کردند و اکنون استکبار مفتضح شده و دشمن آبروی خود را ازدست‌داده است.

مجید پور عیسی رئیس سازمان بودجه و برنامه‌ریزی استان نیز در این نشست گفت: با توجه به اینکه مقررشده است تا از سال آینده اعتبارات آموزش‌وپرورش استانی شود، اظهار داشت: در حال حاضر در توزیع امکانات منطقه‌ای عدم تعادل وجود دارد که باید از هم‌اکنون با تدوین برنامه‌های جامع تلاش شود تا در این زمینه مشکلات مرتفع شود.

معاون پژوهش، برنامه‌ریزی و نیروی انسانی آموزش‌وپرورش خراسان شمالی هم در این جلسه بابیان اینکه سهمیه استخدامی برای شهرستان راز و جرگلان و مانه و سملقان اختصاص یافت اما هنوز محقق نشده است باید پیگیری استخدام با ردیف ویژه مناطق محروم و مرزی این سهمیه پیگیری شود.

خوش آینه تصریح کرد: طی سال‌های اخیر ماندگاری نیروی انسانی در شهرستان هاو مناطق روستایی مطلوب شده است و رضایتمندی آنان افزایش‌یافته است.

وی افزود: همچنین نیاز است تا به‌منظور ادامه تحصیل دانش آموزان دوره متوسطه اول و دوم روستایی پیگیری‌هایی انجام شود تا شاهد ترک تحصیل دانش آموزان روستایی استان در این مقطع نباشیم.

معاون پژوهش، برنامه‌ریزی و نیروی انسانی آموزش‌وپرورش خراسان شمالی: مقررشده است تا درسی به‌عنوان شهید حججی در کتب درسی اضافه شود.

معاون آموزش ابتدایی آموزش‌وپرورش خراسان شمالی هم گفت: درس شهید حسین فهمیده از کتاب درسی حذف نشده است و از کتاب پایه چهارم دبستان به مطالعات اجتماعی همان پایه انتقال‌یافته است.

انتهای پیام/آقایی


به زودی نظر شما پس از تایید منتشر میگردد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت اتفاقیه است و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.