نرخ ارز بازار آزاد : دلار : ۳,۳۲۱ یورو : ۳,۶۲۲ پوند : ۵,۰۵۳

نرخ ارز رسمی : دلار : ۲۸,۳۷۲ پوند : ۴۳,۰۶۱ یورو : ۳۰,۷۹۹

نرخ طلا و سکه : یک گرم طلای 18 عیار : ۹۷,۳۰۰ سکه تمام - امامی : ۹۵۱,۰۰۰ نیم سکه : ۴۹۷,۰۰۰ ربع سکه : ۲۷۵,۰۰۰ سکه گرمی : ۱۸۸,۰۰۰

سرویس اقتصادی | کد خبر: 26746
تاریخ انتشار: 1396/09/02 - 09:44:32

معاون فرماندار اسفراین مطرح کرد؛

کشت گیاهان دارویی فرصتی برای اشتغال و توسعه اسفراین

کشت گیاهان دارویی فرصتی برای اشتغال و توسعه اسفراین,

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اتفاقیه، در نشست اتخاذ تدابیر مناسب در خصوص کشت گیاهان دارویی معاون فرماندار شهرستان اسفراین بابیان اینکه کشت گیاهان دارویی فرصتی برای اشتغال و توسعه شهرستان است  بر لزوم توجه هر چه بیشتر برای توسعه کشت گیاهان دارویی در این شهرستان به سبب وجود ظرفیت‌ها و استعدادهای لازم تاکید کرد.

 سید احمد پرویزی گفت:با توجه به کم‌آبی‌های اخیر در شهرستان و با توجه به نوع آب‌وهوا و اقلیم مناسب شهرستان کشت گیاهان دارویی نیز باید در شهرستان برنامه‌ریزی و مدیریت شود تا هم ایجاد اشتغال شده و هم ارزش‌افزوده خوبی برای فعالان این بخش رقم بخورد.

وی ادامه داد: در همین ارتباط جهاد کشاورزی و منابع طبیعی و اداره عشایر  به‌صورت مشارکتی و در اختیار قرار دادن زمین از اراضی ملی به بهره‌برداران و ذی‌نفعان  می‌توانند  برای بهره‌برداران  زمینه اشتغال خوبی را فراهم نمایند .

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان اسفراین هم در این نشست گفت: اعتبارات خوبی برای ایجاد مشاغل خانگی به بهره‌برداران برای  ایجاد اشتغال و تولیدات بیشتر درسطح شهرستان ارائه می‌شود.

خلیل عاقبتی اظهار داشت: پست‌بانک و بانک سینا به‌منظور حمایت از طرح‌های مشاغل خانگی تفاهم‌نامه و قراردادهای خوبی برای بهره‌برداران دارند.

 وی افزود:با توجه به کم‌آبی‌های اخیر  کشت زیره در شهرستان اسفراین سال گذشته 1000 هکتارانجام شد  که از کل کشت حدود 200 هکتار به‌صورت مکانیزه کشت و در سال آینده هم کشت مکانیزه زیره با توجه به برنامه‌ریزی‌های انجام‌شده در دستور کار قرار دارد.

عاقبتی با یادآوری استعداد این شهرستان درکشت گیاهان دارویی اظهار داشت: کشت مریم‌گلی به‌لیمو و آویشن هم در شهرستان صورت گرفته است که باید با برنامه‌ریزی و مدیریت مناسب سطح زیر کشت بیشتری در شهرستان اعمال شود .

علی خضری رییس منابع طبیعی شهرستان اسفراین هم تعهد این اداره  برای کشت باریجه در زمین‌های مرتع و منابع طبیعی گفت :تعهد منابع طبیعی برای کشت باریجه در زمین‌های مرتع و منابع طبیعی 400 هکتار است که سال گذشته 24 هکتار و امسال 50 هکتار در حال کشت است و 150 هکتار نیز اعتباراتش مصوب شده است و در حال برگزاری مناقصه هستیم.

در  ادامه رییس اداره امور عشایر شهرستان نیز هم گفت:درکشت های دیمی که در شهرستان انجام‌شده است  بهره‌برداران نهایتاً از هر هکتار 2 میلیون تومان برداشت کرده‌اند  که با کشت گیاهان دارو.یی، ارزش‌افزوده‌ای به مبلغ 25 تا 36 میلیون تومان نصیب آنان می‌کند.

 امان اله حق‌شناس  تاکید کرد: ازاین‌رو باید مناطق مناسب کشت گیاهان دارویی در شهرستان شناسایی و باراهنمایی درست به کشت بیشتر گیاهان دارویی کمک نماییم .

انتهای پیام/استاد زاده


به زودی نظر شما پس از تایید منتشر میگردد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت اتفاقیه است و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.