سرویس علمی فناوری | کد خبر: 26938
تاریخ انتشار: 1396/09/13 - 13:35:45

رئیس مجتمع پتروشیمی خراسان:

آزمایشگاه پتروشیمی خراسان مرجع بین‌المللی شد

آزمایشگاه پتروشیمی خراسان مرجع بین‌المللی شد,

رئیس مجتمع پتروشیمی خراسان گفت: واحد آزمایشگاه این مجتمع با موفقیت در ارزیابی سیستم مدیریت کیفیت با عنوان ISO/IEC17025 در رده آزمایشگاه‌های مرجع بین‌المللی قرار گرفت.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اتفاقیه، محمد خانلقی اظهار کرد: ارزیابی اخیر توسط ارزیابان رسمی شرکت Analytica روسیه انجام شد.

وی بیان داشت: با این ارزیابی که برای سه سال اعتبار دارد، صلاحیت آزمایشگاه پتروشیمی خراسان به‌عنوان مرجع بین‌المللی به اثبات رسید.

رئیس مجتمع پتروشیمی خراسان اظهار کرد: این واحد آزمایشگاهی برای نخستین بار در سال 93 گواهینامه تأیید صلاحیت این استاندارد را دریافت کرده بود.

مجتمع پتروشیمی خراسان در 17 کیلومتری شهر بجنورد مرکز استان خراسان شمالی قرار دارد که در سال 75 به بهره‌برداری رسید.

در چند سال اخیر بیشترین تولیدات این واحد صنعتی بخصوص کریستال ملامین آن به خارج از کشور صادرشده است. هم‌اکنون طرح توسعه آن در دستور کار قرارگرفته است.

طرح جی. تی. پی. پی( GTPP) به‌عنوان طرح توسعه‌ای قرار است در جوار مجتمع پتروشیمی خراسان در 15 کیلومتری شمال شرق شهر بجنورد ایجاد شود.

بنا به گزارش ایرنا، کلنگ آغاز عملیات اجرایی طرح پتروشیمی 2 از سوی رئیس‌جمهوری در سفر استانی دولت و تدبیر به استان زده شد اما، تاکنون متوقف مانده است.

مسئولان خراسان شمالی تاکنون، برای اجرایی شدن این طرح بزرگ اقتصادی تلاش‌های زیادی انجام داده‌اند و برخی مسئولان و فعالان حوزه اقتصادی خراسان شمالی بر اهمیت این طرح و شتاب بخشی آن تاکید می‌کنند.

به نظر کارشناسان حوزه اقتصادی، مجتمع فعلی پتروشیمی خراسان ظرفیت محدودی دارد و راهی جزء نوسازی و توسعه ندارد.

انتهای پیام/ایرنا


به زودی نظر شما پس از تایید منتشر میگردد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت اتفاقیه است و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.