سرویس اجتماعی | کد خبر: 26957
تاریخ انتشار: 1396/09/14 - 10:01:58

افزایش تامل برانگیز تصرفات غیرقانونی عرصه‌های ملی در خراسان شمالی

افزایش تامل برانگیز تصرفات غیرقانونی عرصه‌های ملی در خراسان شمالی,

فرمانده یگان حفاظت اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری خراسان شمالی میزان تصرف و تخریب عرصه‌های ملی و منابع طبیعی در این استان را از سوی سودجویان و متجاوزان، طی امسال در مقایسه با سال گذشته را با رشد قابل‌ملاحظه‌ای عنوان کرد.

 به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اتفاقیه، سرهنگ موسی‌الرضا حیاتی گفت: بر اساس آمارها امسال با رشد 27 درصدی تخریب و تصرف عرصه‌های ملی و منابع طبیعی در در مقایسه با سال قبل روبه‌رو هستیم.

فرمانده یگان حفاظت اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان میزان عرصه‌های تصرف و تخریب‌شده در استان را از ابتدای امسال تاکنون 340 هکتار عنوان کرد.

به گفته وی تخریب و تصرف عرصه های منابع طبیعی در این استان بیشتر در بجنورد، مانه و سملقان، شیروان و اسفراین در اراضی مرتعی، دیم و شیب دار بوده که برای کشاورزی استفاده می شده است.

حیاتی با برشمردن  شماره پرونده‌های تشکیل و ارسال‌شده از سوی این یگان در این خصوص به  مراجع قضایی استان هم گفت: امسال 260 فقره پرونده تخریب و تصرف در عرصه‌های منابع طبیعی به مراجع قضایی ارسال‌شده است.

این مسوول در یگان حفاظت اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان همچنین با اشاره به اینکه گستره حوزه منابع طبیعی و آبخیزداری از 28 هزار کیلومترمربع وسعت خراسان شمالی، بالغ‌بر 2 میلیون و 33 هزار و 36 هکتار است افزود:  پرسنل یگان حفاظت اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان به‌طور منظم از عرصه‌های ملی  برای جلوگیری از هرگونه تصرف و تخریب سرکشی و به انجام ماموریت می‌پردازند.

سرهنگ حیاتی گفت: نیروهای حفاظتی در تمامی نقاط استان در طول شبانه‌روز مشغول گشت و مراقبت بوده و به‌شدت با زمین‌خواری و تخریب و تصرفات اراضی ملی برخورد می‌کنند.
وی تصریح کرد: مردم استان  در صورت مشاهده هرگونه تجاوز به اراضی دولتی و ساخت‌وساز غیرقانونی در این عرصه‌ها را به یگان حفاظت اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری اطلاع دهند تا از ورود خسارت به عرصه‌های منابع طبیعی جلوگیری شود.

انتهای پیام/اتفاقیه


به زودی نظر شما پس از تایید منتشر میگردد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت اتفاقیه است و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.