سرویس اجتماعی | کد خبر: 26958
تاریخ انتشار: 1396/09/14 - 10:04:08

مدیرکل کمیته امداد مطرح کرد؛

537 بیمار خاص و صعب‌العلاج زیرپوشش کمیته امداد خراسان شمالی

مدیرکل کمیته امداد خراسان شمالی گفت: 537 بیمار خاص با بیماری‌های گوناگون و صعب‌العلاج زیرپوشش کمیته امداد استان هستند.
537 بیمار خاص و صعب‌العلاج زیرپوشش کمیته امداد خراسان شمالی,

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اتفاقیه، عباس اهرابی در گفت‌وگو با خبرنگار ما بیان داشت: هم‌اکنون 37 بیمار خاص و 500 بیمار صعب‌العلاج در خراسان شمالی زیرپوشش کمیته امداد خراسان شمالی هستند.

 وی با اشاره به میزان کمک‌های انجام‌شده از سوی  کمیته امداد استان  به این بیماران هم گفت: صرفا در نیمه نخست امسال سه میلیارد و 200 میلیون ریال برای تامین هزینه‌های درمان به آن‌ها پرداخت‌شده است.

مدیرکل کمیته امداد خراسان شمالی در ادامه از اجرای 11 هزار و500 طرح اشتغال پایدار در روستای های محروم این استان خبر داد.

عباس اهرابی در گفت‌وگو با خبرنگار ما با اشاره به حمایت‌ها این نهاد از  اقشار محروم روستایی و همچنین ساکنان مناطق کم برخوردار اظهار داشت:  از مجموع 840 روستای استان خراسان شمالی 651 روستا در ضرایب محرومیت بالا قرار دارند.

اهرابی تصریح کرد: 190 روستای این استان در ضریب محرومیت شش،334 روستا در ضریب محرومیت هفت و127 روستا در ضریب محرومیت هشت قرار دارند.

وی بابیان اینکه 14 هزار و 585  نفر در مناطق محروم و غیر برخوردار استان سکونت دارند،گفت:خدمات‌دهی متناسب با نیاز مددجویان در بخش‌های اشتغال،فرهنگی،مسکن و حوزه حمایت و سلامت را ازجمله فعالیت‌های این نهاد در این روستا است.

وی گفت: این نهاد با توسعه طرح‌های پایدار اشتغال و همچنین توسعه طرح‌های مشاغل خانگی در بین جامعه بانوان این روستا درصدد کاهش آسیب‌ها و توانمندسازی این خانوارها است.

اهرابی  ادامه داد:  از مجموع طرح‌های اشتغال اجراشده در این نواحی دو هزار و353 طرح در روستای های ضریب شش،شش هزار و368 طرح  اشتغال در روستای های ضریب هفت و دو هزار و254 طرح نیز در روستای های ضریب هشت به مرحله اجرا رسیده است.

مدیرکل کمیته امداد خراسان شمالی گفت: در این مناطق محروم یک هزار و ۸۴ کودک دچار سوءتغذیه بودند که زیرپوشش این نهاد قرار گرفتند.

اهرابی افزود: پرداخت ۲۲۱ وام کارگشایی، ۴۶۰ مورد کمک موردی، ۴۱۳ کمک درمانی، ۲۷۳ کمک ازدواج جوانان و غیره ازجمله خدماتی است که طی امسال در این مناطق انجام‌شده است.

انتهای پیام/ آقایی


به زودی نظر شما پس از تایید منتشر میگردد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت اتفاقیه است و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.