نرخ ارز بازار آزاد : دلار : ۳,۳۲۱ یورو : ۳,۶۲۲ پوند : ۵,۰۵۳

نرخ ارز رسمی : دلار : ۲۸,۳۷۲ پوند : ۴۳,۰۶۱ یورو : ۳۰,۷۹۹

نرخ طلا و سکه : یک گرم طلای 18 عیار : ۹۷,۳۰۰ سکه تمام - امامی : ۹۵۱,۰۰۰ نیم سکه : ۴۹۷,۰۰۰ ربع سکه : ۲۷۵,۰۰۰ سکه گرمی : ۱۸۸,۰۰۰

سرویس اجتماعی | کد خبر: 27082
تاریخ انتشار: 1396/09/21 - 10:31:39

تجهیزات مرکز جامع توانبخشی بهزیستی فاروج خاک می‌خورد

بی‌انگیزگی متخصصان فیزیوتراپ برای حضور در مرکز جامع توان‌بخشی فاروج با توجه به شرایط جمعیتی شهرستان، تجهیزات این مرکز مجهز را بدون استفاده باقی گذاشته است.
تجهیزات مرکز جامع توانبخشی بهزیستی فاروج خاک می‌خورد,

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اتفاقیه، خدمات توانبخشی محدود به معلولان نیست و هر فرد عادی هم بر اساس شرایطی ممکن است به این خدمات نیازمند شود، این خدمات در محدوده بیماری‌های مغز و اعصاب ، بیماری‌های روماتولوژی ، بیماری‌های عصبی عضلانی ، بیماری‌های ارتوپدی، سوختگی‌ها و تغییر شکل‌های ناشی از آن، صدمات ناشی اذکار، بیماری‌های ناتوان‌کننده و یا مزمن، مشکلات ناشی از سالمندی و ... است .

همه‌کسانی که به این خدمات در شهرستان نیاز پیدا می‌کنند ناگزیر باید به شهرستان‌های مجاور مراجعه کنند که با توجه به هزینه‌های بالای رفت‌وآمد و این مراکز، بسیاری از مراحل درمان تکمیل نمی‌شود و این در خصوص معلولان شهرستان بیشتر اتفاق می‌افتد.

تکمیل نشدن دوره درمان در حوزه توانبخشی محدودیت‌های معلولان و افراد نیازمند به این خدمات را بیشتر می‌کند و گاهی حتی آسیب‌های جدی وارد می‌کند.

یکی از شهروندان که بیماری‌ام اس دارد گفت: بعضی بیماری‌های مزمن در درازمدت اثراتی بر جسم بیمار می‌گذارد که جز باکار درمانی یا فیزیوتراپی بهبود یا کاهش نمی‌یابد.

فاطمه تقوائی مقدم افزود: برای دریافت خدمات توانبخشی باید به شهرستان های مجاور مراجعه کنیم و یک معلول با توجه به مناسب سازی نشدن شهر ها نمی تواند به تنهایی تردد داشته باشد و داشتن همراه مساوی با دوبرابر شدن هزینه ها می شود.

وی گفت: دریافت خدمات از مرکز شهرستان شیروان برای مددجویان بهزیستی فاروج رایگان است اما با توجه به تعداد زیاد مددجویان شهرستان شیروان طبیعی است که فرصت کمتری به سایر مددجویان می رسد.

شهروند دیگری گفت: در هنگام ورزش دچار شکستگی پا شدم، بعد از باز شدن گچ پا و با توجه به ضعف عضله برای حرکت، فیزیو تراپی تجویز شد اما برایم 3 روز در هفته مراجعه به مرکزی در شهر دیگر آسان نیست و همچنان در راه رفتن با مشکل مواجه می شوم.

علی باقری افزود: در چند سال گذشته اعلام شد مرکز توانبخشی شهرستان آماده بهره برداری است اما شاهد فعالیت این مرکز نیستیم.

رئیس بهزیستی شهرستان فاروج گفت: ساختمان مرکز جامع توانبخشی وتجهیزات لازم آن را داریم اما نیروی متخصص برای راه اندازی این واحد را نداریم.

مریم وافری اظهار داشت: استفاده از این امکانات برای مددجویان بهزیستی رایگان است اما متخصصان علاقه مند به فعالیت در این فضا می تواند سایر مراجعه کنندگان را با تعرفه آزاد خدمات دهی کنند.

انتهای پیام/


به زودی نظر شما پس از تایید منتشر میگردد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت اتفاقیه است و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.