نرخ ارز بازار آزاد : دلار : ۳,۳۲۱ یورو : ۳,۶۲۲ پوند : ۵,۰۵۳

نرخ ارز رسمی : دلار : ۲۸,۳۷۲ پوند : ۴۳,۰۶۱ یورو : ۳۰,۷۹۹

نرخ طلا و سکه : یک گرم طلای 18 عیار : ۹۷,۳۰۰ سکه تمام - امامی : ۹۵۱,۰۰۰ نیم سکه : ۴۹۷,۰۰۰ ربع سکه : ۲۷۵,۰۰۰ سکه گرمی : ۱۸۸,۰۰۰

سرویس اقتصادی | کد خبر: 27101
تاریخ انتشار: 1396/09/22 - 09:57:14

معاون امور اقتصادی استاندار:

وضعیت پرداخت تسهیلات توسط بانک‌های خراسان شمالی قابل‌قبول نیست

وضعیت پرداخت تسهیلات توسط بانک‌های خراسان شمالی قابل‌قبول نیست,

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اتفاقیه، معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار خراسان شمالی بابیان اینکه بانک‌ها روحیه عدم پرداخت تسهیلات دارند گفت: پرداخت تسهیلات مشاغل خانگی توسط بانک‌های این استان قابل‌قبول نیست.

محمود دلپسند در کارگروه تخصصی اشتغال استان اظهار کرد: بانک‌های عامل و دستگاه‌های اجرایی استان که مرتبط با ایجاد طرح‌های مشاغل خانگی هستند باید این امر را به‌عنوان تکلیف پیگیری کنند و طرح‌های این حوزه را به نتیجه برسانند.

وی خواستار آسان‌سازی درروند پرداخت تسهیلات مشاغل خانگی به متقاضیان شد و افزود: بانک‌ها نباید بهانه ارائه پرداخت تسهیلات به زلزله‌زده‌ها و وام‌های ازدواج را داشته باشند چراکه این امر هیچ ارتباطی به هم ندارد.

وی اظهار کرد: ایجاد طرح‌های اشتغال و ارائه خدمات بانکی قرض‌الحسنه یک فرصت است که هم‌اکنون باید در راستای ایجاد اشتغال و بالا بردن درآمد اقشار نیازمند جامعه از این فرصت استفاده کنیم اما روند پرداخت تسهیلات در این استان بسیار کند و ضعیف است.

وی بابیان اینکه هیچ بانکی در این استان فعالیت 50 درصدی نداشته است افزود: متاسفانه بانک‌ها در ارائه خدمات به متقاضیان طرح‌های اشتغال 5 درصد، 2درصد و حتی یک درصد عمل کرده‌اند که بسیار نامطلوب و کند است. به گزارش ایرنا معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار خراسان شمالی بابیان اینکه این عملکرد قابل‌قبول نیست اظهار کرد: تمامی بانک‌ها و دستگاه‌های اجرایی تا هفته بعد گزارش عملکرد خود را در این خصوص ارائه دهند.

دلپسند افزود: بانک‌ها و دستگاه‌های اجرایی باید از منابعی که وارد استان می‌شود در خصوص طرح‌های خوداشتغالی به مردم اطلاع‌رسانی و همچنین آنان را درروند اجرایی راهنمایی کنند تا زمان را از دست ندهیم.

انتهای پیام/اتفاقیه


به زودی نظر شما پس از تایید منتشر میگردد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت اتفاقیه است و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.