نرخ ارز بازار آزاد : دلار : ۳,۳۲۱ یورو : ۳,۶۲۲ پوند : ۵,۰۵۳

نرخ ارز رسمی : دلار : ۲۸,۳۷۲ پوند : ۴۳,۰۶۱ یورو : ۳۰,۷۹۹

نرخ طلا و سکه : یک گرم طلای 18 عیار : ۹۷,۳۰۰ سکه تمام - امامی : ۹۵۱,۰۰۰ نیم سکه : ۴۹۷,۰۰۰ ربع سکه : ۲۷۵,۰۰۰ سکه گرمی : ۱۸۸,۰۰۰

سرویس اجتماعی | کد خبر: 27108
تاریخ انتشار: 1396/09/22 - 11:44:00

افزایش 50درصدی تصادفات منجر به فوت در خراسان شمالی

افزایش 50درصدی تصادفات منجر به فوت در خراسان شمالی,

رئیس پلیس راهور خراسان‌شمالی افزایش 50درصدی تصادفات منجر به فوت در استان را برشمرد و درباره سهم  تقصیر موتورسواران در تصادفات هم گفت: موتورسیکلت‌سواران با 21 درصد بیشترین سهم تقصیر را در بروز تصادفات درون‌شهری دارند.

 به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اتفاقیه، سرهنگ رحمان اسپیدکار اظهار کرد: با توجه به اینکه موتورسیکلت‌سواران به دلیل عدم استفاده از کلاه ایمنی از بیشترین آسیب‌دیده‌ها محسوب می‌شوند این در حالی است که آنان در بروز 21 درصد تصادفات نیز مقصر هستند.

وی ادامه داد: خودروهای سواری با 65 درصد، وانت‌بارها با هشت درصد و سایر وسایل نقلیه نیز با شش درصد بیشترین عامل بروز تصادفات محسوب می‌شوند.

اسپیدکار افزود: عدم رعایت حق تقدم، عدم رعایت فاصله طولی مناسب، سبقت غیرمجاز و تخطی از سرعت مجاز از مهم‌ترین دلایل وقوع تصادفات درون‌شهری است.

وی با اشاره به وقوع 36 تصادف منجر به فوت در شهرهای استان، افزود: امسال میزان وقوع تصادفات منجر به فوت در معابر شهری استان 50 درصد افزایش‌یافته این در حالی است که سال گذشته 24 تصادف منجر به فوت در استان رخ‌داده است.

اسپیدکار بابیان اینکه امسال 37 نفر در داخل شهرهای استان به دلیل وقوع تصادف جان‌باخته‌اند، افزود: این شاخص در مدت مشابه سال گذشته 25 نفر بود که امسال نسبت به سال گذشته تعداد متوفیات 48 درصد افزایش داشته است.

وی با اشاره به افزایش 12 درصدی وقوع تصادفات جرحی در معابر شهری استان، گفت: طی هشت‌ماهه سال گذشته بیش از یک هزار و 600 تصادف جرحی و امسال نیز یک هزار و 859 تصادف جرحی به ثبت رسیده است.

رئیس پلیس راهور خراسان‌شمالی به ایسنا گفت: طی هشت‌ماهه سال جاری در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته وقوع تصادفات فوتی، جرحی و خسارتی 10 درصد افزایش‌یافته است.

وی با اشاره به افزایش اعمال قانون رانندگان متخلف در سطح معابر شهری، یادآور شد: طی سال جاری فقط برای عدم استفاده از تلفن همراه هفت هزار و 89 فقره برگه جریمه صادرشده است.

انتهای پیام/


به زودی نظر شما پس از تایید منتشر میگردد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت اتفاقیه است و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.