سرویس بین المللی | کد خبر: 27447
تاریخ انتشار: 1396/10/09 - 14:34:15

با اشاره به تمسخر علم هواشناسی از سوی رئیس‌جمهور آمریکا؛

واشنگتن پست: ترامپ باز هم ثابت کرد که نادان است

واشنگتن پست با بررسی برخی اظهارات اخیر رئیس‌جمهور آمریکا در تمسخر علم هواشناسی، وی را همچنان فردی نالایق و نادان خواند.
واشنگتن پست: ترامپ باز هم ثابت کرد که نادان است,

به گزارش پایگاه خبری اتفاقیه ، روزنامه آمریکایی واشنگتن پست در پایگاه اینترنتی خود و در گزارشی به قلم جنیفر روبین نوشت: دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا که برای گذراندن تعطیلات به پالم بیچ در فلوریدا سفر کرده است، روز پنجشنبه در توئیتی به تمسخر علم هواشناسی پرداخت و با اشاره به سردی بیش از حد هوا در این منطقه گرم شدن زمین را به جای یک فاجعه زیست محیطی یک اتفاق خوب توصیف کرد.

ترامپ در حساب توئیتری خود با بیان این که احتمالا شرق (آمریکا) سردترین سال نو را شاهد خواهد بود، نوشت: شاید بتوانیم کمی از این روند خوب گرم شدن زمین که ما و نه دیگر کشورهای جهان قصد داشتیم چندین تریلیون دلار برای محافظت از خود در برابر آن هزینه کنیم، بهره گیریم.

نویسنده با تاکید بر این که ترامپ باز هم نادانی خود را نشان داده و ثابت کرده است که فرق بین آب و هوا با شرایط اقلیمی را نمی داند، نوشت این اظهار نظر ترامپ با سیلی از توئیت های تمسخرآمیز دموکرات ها، دانشمندان و کاربران رسانه های اجتماعی مواجه شد که از تلاش آگاهانه ترامپ برای تحقیر علم و دانش متعجب بودند.

این پیام توئیتری ترامپ در پایان سال یادآور این واقعیت بود که رئیس جمهور آمریکا از کسب اطلاعات درباره ابتدایی ترین ابعاد موضوعات کلیدی خودداری می کند.

از طرف دیگر ترامپ روز پنجشنبه در مصاحبه ای با نیویورک تایمز تاکید کرد بهتر از هر فرد دیگری از جزئیات مالیات ها و جزئیات برنامه سلامت مطلع است. وی ادعا کرد بهتر از هر رئیس جمهور دیگری درباره «طرح های بزرگ» اطلاعات دارد.

اما به اعتقاد نویسنده بسیار مایه تاسف بود که ترامپ برای پاسخگویی درباره جزئیات «طرح های بزرگ» یا تغییرات آب و هوایی تحت فشار قرار نگرفت. به همین دلیل توانست بدون وقفه به پرحرفی بپردازد. اکنون ضروری است از ترامپ سوال هایی پرسیده شود که دروغ گویی او را نمایان کند و چگونگی واکنش نشان دادن وی را زمانی که با او مخالفت می شود، نشان دهد.

حامیان ترامپ اصرار دارند وی تازه کار است یا اینکه مانند یک تاجر فکر می کند. اما اینکه ترامپ هنوز نتوانسته بر ابعاد کلیدی سمت خود تسلط یابد، بهانه ای قابل قبول برای توجیه حماقت وی نیست و بی کفایتی او را اثبات می کند.

 

انتهای پیام/ باشگاه خبرنگاران


به زودی نظر شما پس از تایید منتشر میگردد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت اتفاقیه است و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.