سرویس حوادث | کد خبر: 27462
تاریخ انتشار: 1396/10/10 - 09:09:28

طی امسال صورت گرفت؛

آتش غفلت مردم بر جان 289 هکتار از جنگل‌ها و مراتع خراسان شمالی

آتش غفلت مردم بر جان 289 هکتار از جنگل‌ها و مراتع خراسان شمالی,
فرمانده یگان حفاظت منابع طبیعی و آبخیزداری استان گفت که از ابتدای سال جاری تاکنون 289 هکتار از جنگل‌ها و مراتع این استان براثر بی‌احتیاطی برخی از مردم و گردشگران در آتش سوخت.
 


به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اتفاقیه، سرهنگ موسی‌الرضا حیاتی با یادآوری اینکه 13 میلیارد و 600 میلیون ریال به خاطر این آتش‌سوزی‌ها خسارت واردشده است افزود: 41 فقره حریق طی سال جاری در استان خراسان شمالی صورت گرفته است.

فرمانده یگان حفاظت منابع طبیعی و آبخیزداری خراسان شمالی اظهار کرد: در این راستا 289 هکتار از اراضی ملی و جنگلی این استان 28 هزار کیلومترمربعی در آتش سوخت.

حیاتی بابیان اینکه سال گذشته براثر حریق 10 میلیارد و 375 میلیون ریال به اراضی ملی و جنگلی این استان خسارت وارد شد افزود: خسارت واردشده حریق به اراضی ملی و جنگلی امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش داشته است.

فرمانده یگان حفاظت منابع طبیعی و آبخیزداری خراسان شمالی عوامل انسانی و سهل‌انگاری گردشگران و دامداران را از علل اصلی حریق در مراتع عنوان کرد و  به ایرنا گفت: توصیه می‌شود مردم هنگام خاموش کردن آتش در طبیعت نکات ایمنی را رعایت کنند.

حیاتی افزود: همچنین توصیه می‌شود در صورت بروز و مشاهده هرگونه حریق مردم موضوع را سریعا به این اداره کل اطلاع دهند، مشارکت فعالی داشته باشند و مسئولان در این راستا اعتبارات حریق در استان خراسان شمالی را افزایش دهند.

وی گفت: شماره تلفن شبانه‌روزی 1504 به‌عنوان خط ارتباطی یگان حفاظت منابع طبیعی استان با مردم به‌صورت شبانه‌روزی آماده دریافت گزارش‌های مردمی در ارتباط با آتش‌سوزی، تخریب و تصرف عرصه‌های منابع طبیعی و برخورد با متخلفان است که گزارش‌های مردمی کمک شایانی به پیشگیری از حوادث می‌کند.

گستره حوزه منابع طبیعی و آبخیزداری این استان 2 میلیون و 33 هزار و 36 هکتار است که از این وسعت یک‌میلیون و 400 هزار هکتار مرتع، بیش از 183 هزار هکتار بیابان و 434 هزار و 550 هکتار جنگل است.

انتهای پیام/


به زودی نظر شما پس از تایید منتشر میگردد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت اتفاقیه است و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.