سرویس اقتصادی | کد خبر: 27542
تاریخ انتشار: 1396/10/14 - 10:17:47

سامانه مدیریت پخش کالا در خراسان شمالی عملیاتی می‌شود

معاون امور بازرگانی و سازمان صنعت،معدن و تجارت خراسان شمالی گفت: سامانه مدیریت پخش کالا در استان باهدف ساماندهی شرکت‌های پخش عملیاتی می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اتفاقیه، محمدعلی صدر زاده در گفت‌وگو با خبرنگار ما اظهار داشت: این طرح باهدف یکسان‌سازی کالا و ساماندهی انبارها و امکان رصد شرکت‌های پخش با استفاده از سامانه جامع و یکپارچه، و برنامه‌ریزی هدفمند برای تامین و توزیع کالاها اجرا می‌شود.

صدر زاده بابیان اینکه طرح ساماندهی شرکت‌های پخش به‌عنوان یک دستورالعمل از سال ۸۷ به سازمان صنعت و معدن ابلاغ شد، افزود: در ابتدا بحث ساماندهی در قالب یک فراخوان در شرکت‌ها به‌ویژه شرکت‌های پخش مواد بهداشتی، آرایشی و غیره مطرح شد تا این شرکت‌ها با مراجعه نسبت به تشکیل پرونده اقدام کنند تا مجوز فعالیت و پخش برای آنان صادر شود.

وی بیان داشت: با ثبت‌نام در این سامانه و صدور مجوز برای این شرکت‌ها، شرکت‌ها دارای مجوز و شناخته‌شده خواهند بود و امکان کنترل آن‌ها وجود دارد و در طرح موجود امکان رصد کالا و اقلام راحتر صورت می‌گیرد.

معاون امور بازرگانی و سازمان صنعت،معدن و تجارت خراسان شمالی گفت: اما متاسفانه به دلیل وجود نواقص و ایرادهایی که در دستورالعمل اولیه این طرح وجود داشت، طرح کارایی و به‌نوعی ضمانت اجرایی لازم را نداشت و بسیاری از شرکت‌ها از این طرح استقبال نکردند.

صدر زاده بابیان اینکه برخی از شرکت‌ها نیز به دلیل ترس از اینکه مبادا مشمول مالیات شوند، از بیان اطلاعات شرکت خودداری می‌کردند، افزود: سازمان صنعت،معدن و تجارت نیز در اجرای این طرح، رویکرد اجباری ندارد.

انتهای پیام/آقایی


به زودی نظر شما پس از تایید منتشر میگردد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت اتفاقیه است و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.