سرویس اجتماعی | کد خبر: 27587
تاریخ انتشار: 1396/10/17 - 10:06:29

حذف صدور قبض تلفن ثابت از سال 97 در خراسان شمالی

مدیر مخابرات منطقه خراسان شمالی گفت: صدور قبض تلفن ثابت جهت صرفه‌جویی در مصرف کاغذ از ابتدای سال آینده به‌طور کامل در این استان حذف می‌شود.
حذف صدور قبض تلفن ثابت از سال 97 در خراسان شمالی,

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اتفاقیه، علیرضا هاشمی اظهار کرد: از تعداد 270 هزار مشترک تلفن ثابت در استان،اطلاعات 70 درصد از مشترکین از طریق تلفن همراه ارسال‌شده و به‌جای صدور قبض هر دو ماه یک‌بار،کارکرد تلفن ثابت به‌صورت ماهانه اطلاع‌رسانی می‌شود.

وی بابیان اینکه اکنون اطلاعات تلفن ثابت 150 هزار مشترک از طریق تلفن همراه آن‌ها ارسال‌شده است گفت: بااین‌حال از مشترکین تلفن ثابت سراسر استان خواستار همراهی با این مجموعه در راستای اجرای این طرح به‌منظور حفاظت از محیط‌زیست و رفاه حال شهروندان و حرکت به سمت ایجاد شهر الکترونیک هستیم.

هاشمی همچنین اظهار کرد: جهت تهیه شماره همراه مشترکین به‌منظور ارسال پیامک میزان کارکرد تلفن ثابت به شماره همراه مشترکین از طرق مختلف مانند ارسال پیام کوتاه برای تمامی مشترکین همراه استان،ارسال پیام صوتی برای تمام مشتریان تلفن ثابت،پیگیری از اداره کل ثبت‌احوال جهت تکمیل دیتا بیس مشترکین و در مناطق روستایی نیز با همکاری کارگزاران روستایی نسبت به دریافت اطلاعات موردنظر اقدام شده است.

وی درباره پوشش تلفن همراه در خراسان شمالی گفت: حدود 80 درصد از روستاها تحت پوشش تلفن همراه هستند و مابقی روستاها از این نعمت برخوردار نیستند.

هاشمی درباره نقاطی که در خراسان شمالی نیاز به توسعه و نصب BTS دارند گفت: محقق ساختن این موارد در استان به تامین اعتبار از محل اعتبارات دولتی( اعتبارات طرح خدمات اجباری' USO') نیاز دارد.

وی گفت: در این طرح مبلغی از اعتبارات از محل درآمد مخابرات به‌حساب وزارت ارتباطات واریز می‌شود و سپس از آن محل دولت تصمیم‌گیری می‌کند که این مبلغ را در چه نقاطی هزینه کند که انجام آن در استان مربوط به حوزه کاری اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات است.

انتهای پیام/


به زودی نظر شما پس از تایید منتشر میگردد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت اتفاقیه است و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.