سرویس اقتصادی | کد خبر: 27591
تاریخ انتشار: 1396/10/17 - 11:19:17

مدیر توسعه بازرگانی جهاد کشاورزی استان خبر داد؛

روند کاهشی قیمت تخم‌مرغ درخراسان شمالی

مدیر توسعه بازرگانی سازمان جهاد کشاورزی خراسان شمالی با اشاره به تولید سالانه دو هزار و۹۵۰ تن تخم‌مرغ بومی در استان از روند کاهشی قیمت تخم‌مرغ در استان خبر داد.
روند کاهشی قیمت تخم‌مرغ درخراسان شمالی,

حضرت قلی حیدری در گفت‌وگو با خبرنگار ما بابیان اینکه سالانه دو هزار و۹۵۰ تن تخم‌مرغ بومی در استان تولید می‌شود که این میزان نسبت به سال‌های گذشته ۱۵۰ تن افزایش تولید وجود داشته است، گفت: میزان مصرف تخم‌مرغ در استان هشت هزار تن است که هرساله میزان حدود پنج هزار تن کسری تولید تخم‌مرغ از سایر استان‌ها تهیه می‌شود.

وی با اشاره به افزایش تخم‌مرغ طی هفته‌های اخیر در استان، بیان داشت: بروز بیماری آنفولانزای فوق حاد پرندگان در دنیا و برخی از استان‌های کشور، باعث خارج شدن برخی گله‌های مرغ از چرخه تولیدشده است که سبب افزایش این محصول شد.

مدیر توسعه بازرگانی سازمان جهاد کشاورزی خراسان شمالی بابیان اینکه قیمت این محصول تا هشت هزارو ۵۰۰ تومان نیز در استان افزایش یافت،گفت: هم‌اکنون قیمت تخم‌مرغ در بازار استان در بازار آزاد ۶ هزار تومان و به‌صورت فله‌ای پنج هزار تومان است.

حیدری با اشاره به اینکه در حال حاضر هیچ کمبود تخم‌مرغ به شکل فله‌ای و بسته‌بندی در استان وجود ندارد، عنوان کرد: قیمت تخم‌مرغ در استان روند کاهشی پیداکرده است و با توزیع واردات این محصول،طی دو ماه آینده قیمت تخم‌مرغ به حالت قبل بازمی‌گردد.

وی با تاکید بر اینکه تخم‌مرغ یکی از کالاهای اساسی مورداستفاده مردم است تصریح کرد: بر اساس برنامه‌های تنظیم بازار استان و رئیس کارگروه تنظیم بازار کشور مقرر شد تا در بازار روز و تعدادی از فروشگاه‌های زنجیره‌ای به قیمت هر کیلو پنج هزار تومان به‌صورت فله‌ای توزیع شود.

انتهای پیام/آقایی


به زودی نظر شما پس از تایید منتشر میگردد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت اتفاقیه است و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.