سرویس بین المللی | کد خبر: 27602
تاریخ انتشار: 1396/10/17 - 18:10:47

پادشاه عربستان حقوق کارکنان دولت را افزایش داد

در فرمان پادشاه عربستان دلیل افزایش حقوق کارکنان دولت جبران افزایش هزینه های زندگی عنوان شده است.
 
به گزارش پایگاه خبری اتفاقیه ، پادشاه عربستان سعودی روز شنبه دستور داد حقوق کارکنان دولت این کشور به مدت یک سال ماهانه هزار ریال عربستان (معادل ۲۶۷ دلار آمریکا) افزایش یابد.
 
در فرمان پادشاه عربستان دلیل پرداخت این رقم به کارکنان دولت جبران افزایش هزینه های زندگی عنوان شده است. علاوه بر این بنا به دستور پادشاه عربستان به آن دسته از کارکنان ارتش این کشور که در خط مقدم جنگ در یمن خدمت می کنند پنج هزار ریال (۱۳۳۵ دلار آمریکا) پرداخت خواهد شد. بازنشستگان و مستمری بگیران نیز ۵۰۰ ریال (۱۳۳ دلار آمریکا) کمک هزینه دریافت خواهند کرد.
 
دولت عربستان دوشنبه گذشته در راستای اجرای برنامه های اقتصادی خود بهای گاز خانگی در این کشور را تقریبا دو برابر کرد. علاوه بر این از همان روز بر روی بسیاری از کالاها و خدمات نیز پنج درصد مالیات بر ارزش افزوده وضع شد.
 
آمار بانک مرکزی عربستان نشان می دهد حدود یک میلیون و ۱۸۰ هزار نفر در بخش دولتی مشغول به کار هستند. تعداد افرادی که در این کشور مستمری دریافت می کنند نیز بیش از یک میلیون و ۲۳۰ هزار نفر اعلام شده است.
 
تعدادی از کاربران اینترنتی ساکن عربستان طی هفته جاری با استفاده از هشتگی خاص در شبکه اجتماعی توئیتر به افزایش هزینه زندگی در این کشور اعتراض کرده بودند.
 
وضع پنج درصد مالیات بر ارزش افزوده و افزایش بهای برق و گاز از جمله برنامه های محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان برای افزایش درآمدهای غیرنفتی این کشور جبران کاهش درامدهای دولت به دنبال کاهش قیمت نفت بود.
 
هزینه پرداخت ارقام اعلام شده در فرمان روز شنبه پادشاه عربستان ۵۰ میلیارد ریال (بیش از ۱۳ میلیارد دلار آمریکا) تخمین زده شده است.
 
انتهای پیام/ تابناک

به زودی نظر شما پس از تایید منتشر میگردد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت اتفاقیه است و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.