سرویس اقتصادی | کد خبر: 27606
تاریخ انتشار: 1396/10/18 - 11:06:32

استاندارعنوان کرد؛

تسهیلات 10 هزار میلیارد ریال برای حوزه اشتغال خراسان شمالی

استاندار خراسان شمالی اعلام کرد که این استان امسال بالغ‌بر 10 هزار میلیارد ریال تسهیلات در حوزه اشتغال دارد که 50 درصد این مبلغ با تسهیلات کم‌بهره است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اتفاقیه، محمدرضا صالحی در جمع مدیران استان اظهار کرد: ضرورت دارد تا مدیران دستگاه‌های اجرایی خراسان شمالی برای جذب این میزان تسهیلات و ترتیب اثر دادن بر آن تلاش کنند.

استاندار خراسان شمالی همچنین با یادآوری اینکه ملت همواره در پای دفاع از ارزش‌های انقلاب اسلامی ایستاده است افزود: ملت آزادی برای اعتراض و مطالبه خواهی رادارند اما آزادی تخریب و اغتشاش را ندارند و ملت ایران نیز با حضور درصحنه ثابت کردند در برابر هرگونه هجمه‌های دشمن و بدخواهان ایستاده است.

وی اظهار داشت:مطالبه خواهی و اعتراض مردم را برای خود یک فرصت می‌دانیم نه یک تهدید و ملت هم ثابت کردند که در برابر ساختارشکنی‌ها و توهین به مقدسات نظام می‌ایستند.

صالحی بابیان اینکه در آستانه چهل‌سالگی پیروزی انقلاب هستیم، خاطرنشان کرد: باید دستاوردهای انقلاب را به مردم معرفی کنیم تا بدانند پیشرفت‌های صنعتی، زیرساخت، اجتماعی و غیره به برکت انقلاب اسلامی نصیب ما شده است.

وی با اشاره به اینکه امروز جنگ نرم در دنیا حرف اول را می‌زند، عنوان کرد: برای مبارزه با جنگ نرم با دیوار کشیدن و عقب کشیدن به‌جایی نمی‌رسیم بلکه باید در برابر دشمن مجهز شویم.

وی با یادآوری اینکه باید برای تحقق اهداف از شعار استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی صیانت کنیم، افزود: در زمینه استقلال اقتصادی هنوز باید کار شود چراکه با رسیدن به استقلال اقتصادی، کشور در برابر بیگانه مستقل می‌شود.

استاندار خراسان شمالی گفت: می‌بایست به امکانات، تولیدات داخلی و ظرفیت‌های داخلی در جهت تحقق اقتصاد مقاومتی توجه شود و به سمتی پیش برویم تا تولیدات ما قابل‌رقابت با بازار جهانی باشد.

صالحی همچنین بابیان اینکه امسال استان یک هزار و ۳۸ میلیارد تومان تسهیلات در حوزه اشتغال دارد، افزود: نیمی از این تسهیلات کم‌بهره در حوزه اشتغال فراگیر، روستایی و رونق تولید است.

وی با یادآوری هدف‌گذاری استان در چهار سال آینده برای  کاهش نرخ بیکاری به پنج درصد هم  بیان داشت: باید مسولان استان تمام تلاش خود را برای جذب این تسهیلات به کار بندند تا این اعتبارات برگشت نخورد.

انتهای پیام/آقایی


به زودی نظر شما پس از تایید منتشر میگردد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت اتفاقیه است و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.