نرخ ارز بازار آزاد : دلار : ۳,۳۲۱ یورو : ۳,۶۲۲ پوند : ۵,۰۵۳

نرخ ارز رسمی : دلار : ۲۸,۳۷۲ پوند : ۴۳,۰۶۱ یورو : ۳۰,۷۹۹

نرخ طلا و سکه : یک گرم طلای 18 عیار : ۹۷,۳۰۰ سکه تمام - امامی : ۹۵۱,۰۰۰ نیم سکه : ۴۹۷,۰۰۰ ربع سکه : ۲۷۵,۰۰۰ سکه گرمی : ۱۸۸,۰۰۰

سرویس اجتماعی | کد خبر: 27607
تاریخ انتشار: 1396/10/18 - 11:10:35

نماینده ولی‌فقیه در خراسان شمالی مطرح کرد

۲۴ ساعته شدن صداوسیما استان ظرفیتی برای زدودن بی‌سوادی

نماینده ولی‌فقیه در خراسان شمالی بابیان اینکه اسلام به علم و دانش توجه ویژه دارد و علم و دانش چراغ راه رسیدن به تعالی است،۲۴ ساعته شدن صداوسیما استان را ظرفیتی برای زدودن معضل بی‌سوادی از خراسان شمالی برشمرد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اتفاقیه، آیت‌الله ابوالقاسم یعقوبی در دیدار با مدیرکل آموزش‌وپرورش و معاونان سوادآموزی استان بابیان اینکه طی سال‌های گذشته به دلایل مختلف در قشر نوجوانان و کهنسال افرادی بی‌سواد ماندند که با تصویب نهضت سوادآموزی توسط امام راحل(ره) زمینه سوادآموزی فراهم‌شده است، تصریح کرد: راه نهضت نباید کند شود و تاکنون شاهد فعالیت‌های ارزنده نهضت سوادآموزی بودیم که این راه تا ریشه‌کنی بی‌سوادی ادامه یابد.

وی با اشاره به مقوله بی‌سوادی در استان افزود: تبلیغ و فضاسازی در این زمینه بسیار موثر است که با ۲۴ ساعته شدن صداوسیما استان زمینه استفاده از این ظرفیت در جهت ایجاد انگیزه و تبلیغ فراهم‌شده است.

رئیس شورای فرهنگ عمومی استان بابیان اینکه دین ما دین علم و آگاهی است و اولین کلمه‌ای که خدا به پیامبر وحی کرد، فراگیری علم بود خاطرنشان کرد: به‌طور حتم جامعه و انسان بدون فراگیری علم و دانش و آگاهی از بسیاری از مسائل عقب می‌ماند.

نماینده ولی‌فقیه در استان با اشاره به اینکه علم انسان و جامعه را به سمت تعالی پیش می‌برد، گفت: ایمان به انسان درجه می‌دهد و علم به انسان درجات می‌دهد که این نشان از اهمیت علم است.

وی فرمایش رهبری درباره ظرفیت‌های خراسان شمالی را برشمرد و  اظهار داشت: مقام معظم رهبری در سخنانش گفت، این استان ظرفیت دارد تا جزء ده استان برتر کشور باشد که نیاز به تلاش تمام مسئولین دارد.

مدیرکل آموزش‌وپرورش خراسان شمالی نیز در این نشست بابیان اینکه دعوت مردم به سوادآموزی همواره در اولویت برنامه‌ها باشد و در خطبه‌ها فراموش نشود، اظهار داشت: امیدواریم شرایطی فراهم شود تا تمام واجدان شرایط تحصیل در کلاس‌های درس حاضر شوند.

براتعلی حاتمی اضافه کرد: هرچند ازلحاظ رتبه سوادآموزی در استان نسبت به میانگین کشوری عقب هستیم اما آموزش‌وپرورش استان طی امسال در بسیاری از شاخص‌ها رتبه‌های برتر را کسب کرده است.

انتهای پیام/مرادی


به زودی نظر شما پس از تایید منتشر میگردد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت اتفاقیه است و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.