نرخ ارز بازار آزاد : دلار : ۳,۳۲۱ یورو : ۳,۶۲۲ پوند : ۵,۰۵۳

نرخ ارز رسمی : دلار : ۲۸,۳۷۲ پوند : ۴۳,۰۶۱ یورو : ۳۰,۷۹۹

نرخ طلا و سکه : یک گرم طلای 18 عیار : ۹۷,۳۰۰ سکه تمام - امامی : ۹۵۱,۰۰۰ نیم سکه : ۴۹۷,۰۰۰ ربع سکه : ۲۷۵,۰۰۰ سکه گرمی : ۱۸۸,۰۰۰

سرویس اجتماعی | کد خبر: 27630
تاریخ انتشار: 1396/10/19 - 11:02:11

باغ تالارها یک هفته برای پرداخت حقوق شهرداری فرصت دارند

اولتیماتوم شهردار به مالکان باغ تالارهای غیرمجاز بجنورد

شمارش معکوس برای پرداخت حق‌وحقوق 90 میلیارد ریالی شهرداری از سوی مالکان باغ تالارهای شهر ظرف یک هفته آغاز شد  و بنا به گفته شهردار باغ تالارهای غیرمجاز در این شهر تنها یک هفته فرصت دارند تا نسبت به پرداخت حقوق شهرداری اقدام کنند در غیر این صورت پلمب می‌شوند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اتفاقیه، روح‌الله براتیان در جمع خبرنگاران گفت: خط و مشی برای باغ تالارهای غیرمجاز مشخص‌شده است ازاین‌رو صاحبان این اماکن تنها یک هفته فرصت دارند تا نسبت به پرداخت حق‌وحقوق شهرداری اقدام کنند.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر ۲۳ باغ تالار در سطح شهر فعالیت می‌کنند که برخی از این باغ تالارها به‌صورت غیرمجاز ساخته‌شده‌اند، اظهار داشت: باغ تالارها بابت ساخت‌وساز غیرمجاز به شهرداری 90 میلیارد ریال بدهکار هستند که به باغ تالارهای فرصت داده‌شده است تا حق‌وحقوق شهرداری را پرداخت کنند.

براتیان در ادامه بابیان اینکه سه میدان در دستور کار شهرداری برای اصلاح قرار دارد که اصلاح میدان شهدای گمنام به پایان رسیده است، افزود: پروژه میدان امام رضا (ع) نیز با توجه به اینکه اعتبار لازم برای اجرای آلمان تامین نبود، تنها با گل‌کاری زیباسازی آن انجام شد.

وی در خصوص پروژه المان میدان امام رضا(ع) گفت: پروژه‌ای که در سال۹۴ با ۸۰۰ میلیون تومان انجام می‌شد به دلیل لجبازی‌های بچه‌گانه بلاتکلیف ماند و اکنون بعد از دو سال باید ۲.۵ میلیارد تومان برای آن هزینه شود که با وضعیت کنونی شهرداری قادر به تامین این اعتبار نیست.

براتیان ادامه داد: اکنون باید افرادی که سبب شدند تا با لجبازی این پروژه اجرایی نشود باید پاسخ گوی مابه‌التفاوت هزینه این پروژه و مردم باشند.

 

طرح المان میدان امام رضا (ع) بجنورد به میدان جدید شهر منتقل می‌شود

شهردار بجنورد بابیان اینکه در محل تقاطع کشتارگاه قدیم به‌عنوان اولین میدان ورودی جدید بجنورد امور تملک اراضی در حال اجراست و در صورت تامین اعتبارات، برنامه‌ریزی‌شده است تا المان میدان امام رضا در این مکان نصب شود گفت: برای تحقق این برنامه شهرداری اهتمام لازم را دارد.

براتیان با اشاره به اینکه در حال حاضر ۶۰ میلیارد تومان هزینه‌های جاری شهرداری است، افزود: همچنین شهرداری ۱۰۰ میلیارد بدهی از سال‌های گذشته دارد که هرسال ۲۰ میلیارد به‌صورت اقساط پرداخت می‌شود تا طی پنج سال این بدهی تسویه شود.

وی بیان داشت: تاکنون درآمد شهرداری ۵۲ میلیارد با تملک بوده است و در زمینه تامین هزینه‌های عمرانی با مشکل مواجه هستیم.

شهردار بجنورد در بخش دیگری بابیان اینکه پنج‌شنبه جاری اولین همایش سرمایه‌گذاری در استان برگزار می‌شود، افزود: برای توسعه شهری نباید شهرداری را به‌صورت بخشی ببینیم بلکه باید نگاه کلان به آن داشته باشیم.

براتیان با اشاره به اینکه در سفر به تبریز مقرر شد تا تیم برجسته برای بررسی ظرفیت‌های سرمایه‌گذاری به استان سفر کنند، تصریح کرد: مقررشده تا این تیم به‌عنوان مشاوره سرمایه‌گذاری با ما همکاری کنند و قراردادی برای ۱۲ ماه با این تیم انعقاد شده است.

وی بابیان اینکه متاسفانه در بحث بازآفرینی در بجنورد عقب‌افتادگی وجود دارد، خاطرنشان کرد: طی سال گذشته برای متوازن‌سازی و بررسی طرح‌های بازآفرینی باید جلسه ستاد بازآفرینی شهری تشکیل می‌شد که در این زمینه کوتاهی شده است.

براتیان با اشاره به اینکه در حال حاضر ۱۹۰ هکتار بافت فرسوده در استان وجود دارد، عنوان کرد:نشست ستاد ملی بازآفرینی پایدار شهری با محوریت خراسان شمالی طی هفته جاری برگزار خواهد شد و هدف از برگزاری آن بهسازی بافت‌های فرسوده و توجه ویژه به مناطق محروم کشور است که در شهرداری یک هزار و دو میلیارد پروژه تعریف‌شده است.

 

شهرداری در صورت اصلاح و رفع نقص مدیریت گلستان شهر و مجتمع الغدیر را می‌پذیرد

 شهردار بجنورد بابیان اینکه گلستان شهر و الغدیر نیاز به اصلاح و رفع نقص دارد، گفت: الغدیر و واحدهای مسکن مهر گلستان شهر در حال حاضر به چاه نفت متصل هستند و زیر نظر اداره کل راه و شهرسازی استان قرار دارند و اگر شهرداری این مناطق را با این نواقص تحویل بگیرد، این مناطق وصل به جیب خالی شهرداری می‌شود و تا ۴۰ سال آینده نیز آباد نخواهند شد.

براتیان ادامه داد: در حال حاضر ارائه خدماتی همچون جمع‌آوری زباله،حمل‌ونقل شهری و غیره در این مناطق توسط شهرداری انجام می‌شود اما اصلاح نواقص در الغدیر نیازمند پنج میلیارد تومان و گلستان شهر ۲۳ میلیارد تومان هزینه است.

وی افزود: که اگر با بحرانی که شهرداری با آن مواجه است این مناطق را تحویل گیرد این مناطق نیز تبدیل به حواشی شهر خواهند شد.

شهردار بجنورد همچنین در خصوص تعیین تکلیف پارکینگ طبقاتی، گفت: هنوز مکان این پروژه تثبیت نشده است و نتیجه‌گیری نهایی در خصوص این پروژه در جلسه هفته آینده با حضور دیگر دستگاه‌های ذی‌ربط تصمیم‌گیری و تعیین تکلیف می‌شود.

انتهای پیام/آقایی


به زودی نظر شما پس از تایید منتشر میگردد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت اتفاقیه است و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.