نرخ ارز بازار آزاد : دلار : ۳,۳۲۱ یورو : ۳,۶۲۲ پوند : ۵,۰۵۳

نرخ ارز رسمی : دلار : ۲۸,۳۷۲ پوند : ۴۳,۰۶۱ یورو : ۳۰,۷۹۹

نرخ طلا و سکه : یک گرم طلای 18 عیار : ۹۷,۳۰۰ سکه تمام - امامی : ۹۵۱,۰۰۰ نیم سکه : ۴۹۷,۰۰۰ ربع سکه : ۲۷۵,۰۰۰ سکه گرمی : ۱۸۸,۰۰۰

سرویس اجتماعی | کد خبر: 27631
تاریخ انتشار: 1396/10/19 - 11:19:41

مدیرکل دفتر امور اجتماعی استانداری:

بیشتر طلاق‌ها به علت نداشتن سواد ارتباطی و سواد مالی است

مدیرکل دفتر امور اجتماعی استانداری خراسان شمالی گفت: امروزه بسیاری از طلاق‌هایی که در جامعه صورت می‌گیرد به دلیل ضعف و نبود سواد ارتباطی و عاطفی،اجتماعی، مالی و غیره است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اتفاقیه، فریبا باقری در آیین تجلیل از فعالان عرصه سوادآموزی استان بابیان اینکه علاوه بر سواد خواندن و نوشتن در مدارس آموزش‌وپرورش باید آموزش انواع سواد ازجمله سواد ارتباطی، مالی و عاطفی به دانش آموزان را موردتوجه قرار دهد، اظهار داشت: دانش‌آموز باید در کلاس‌های درس مهارت غرور، یادگیری فن مذاکره و فن بیان،جرات پذیری، مهربانی را یاد بگیرند.

باقری افزود: امروزه افراد بسیاری هستند که علاوه بر داشتن مدارک تحصیلی بالا از دانشگاه‌ها، اما هیچ‌گونه مهارت زندگی، نحوه ارتباط با خانواده، شهروندان و مذاکره و ارتباط با جامعه را فرانگرفته‌اند و این امر باعث ایجاد اختلاف خانوادگی و دیگر آسیب‌های اجتماعی می‌شود.

وی افزود: امروز دنیا در حال پیشرفت است و باید تمام سوادها را فراگرفت چراکه ضعف در یادگیری سواد زندگی را دچار اختلال می‌کند.

باقری تصریح کرد: امروزه آموزش کاربردی و اثرگذار حلقه مفقوده‌ای در پیشگیری از آسیب‌ها در جامعه است.

مدیرکل دفتر امور اجتماعی استانداری خراسان شمالی بابیان اینکه باید تعلیم و تربیت اثربخش باشد، افزود: دانش آموزان باید سواد کاربردی و چگونگی و نحوه استفاده از علم و دانش در زندگی و کار روزمره را یاد بگیرند.

انتهای پیام/آقایی


به زودی نظر شما پس از تایید منتشر میگردد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت اتفاقیه است و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.