نرخ ارز بازار آزاد : دلار : ۳,۳۲۱ یورو : ۳,۶۲۲ پوند : ۵,۰۵۳

نرخ ارز رسمی : دلار : ۲۸,۳۷۲ پوند : ۴۳,۰۶۱ یورو : ۳۰,۷۹۹

نرخ طلا و سکه : یک گرم طلای 18 عیار : ۹۷,۳۰۰ سکه تمام - امامی : ۹۵۱,۰۰۰ نیم سکه : ۴۹۷,۰۰۰ ربع سکه : ۲۷۵,۰۰۰ سکه گرمی : ۱۸۸,۰۰۰

سرویس اجتماعی | کد خبر: 27632
تاریخ انتشار: 1396/10/19 - 11:22:32

آغاز ثبت‌نام توزیع سبد غذایی مادران باردار در بجنورد

سرپرست مرکز بهداشت بجنورد اعلام کرد: ثبت‌نام پنجمین مرحله توزیع سبد غذایی مادران بارداری که مشکل تغذیه دارند در شهرستان بجنورد آغاز شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اتفاقیه، دکتر"بازخانه ای"اظهار داشت:طی سال جاری به فواصل هر دو ماه در اردیبهشت،تیر ،شهریور و آبان توزیع سبد غذایی انجام‌گرفته است که به‌طور میانگین هزار نفر تحت پوشش این طرح قرار می‌گیرند.

به گفته وی مادران باردار برگه سونوگرافی و آزمایش‌های خود را به تایید مراقب سلامت و بهورز رسانده و بعد از بررسی درصورتی‌که bmi مادر پایین باشد و وزن گیری مطلوب نداشته باشند و دچار کم‌خونی و وضعیت نامطلوب اقتصادی باشند ، از سوی مرکز بهداشت برای دریافت سبد غذایی معرفی می‌شوند.

وی افزود: مشکلات مادران بعد از تایید مراقب سلامت و بهورز در روستاها، توسط پزشک و ماما هم تایید می‌شود و در شهر ضمن تایید پزشک و ماما ،کارشناس تغذیه نیز باید تایید کند و سپس به مرکز بهداشت برای دریافت سبد غذایی معرفی می‌شوند.

دکتر"بازخانه ای"اظهار داشت: در این سبد انواع گوشت، حبوبات، برنج، ماکارونی و روغن برای تامین مواد موردنیاز مادر باردار و جنین گنجانده‌شده است.

انتهای پیام/ وحدانی


به زودی نظر شما پس از تایید منتشر میگردد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت اتفاقیه است و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.