نرخ ارز بازار آزاد : دلار : ۳,۳۲۱ یورو : ۳,۶۲۲ پوند : ۵,۰۵۳

نرخ ارز رسمی : دلار : ۲۸,۳۷۲ پوند : ۴۳,۰۶۱ یورو : ۳۰,۷۹۹

نرخ طلا و سکه : یک گرم طلای 18 عیار : ۹۷,۳۰۰ سکه تمام - امامی : ۹۵۱,۰۰۰ نیم سکه : ۴۹۷,۰۰۰ ربع سکه : ۲۷۵,۰۰۰ سکه گرمی : ۱۸۸,۰۰۰

سرویس سیاسی | کد خبر: 27658
تاریخ انتشار: 1396/10/20 - 10:26:33

شهردار بجنورد خبر داد؛

طلب 1100 میلیارد ریالی شهرداری بجنورد از دستگاه ها/ احیای طرح شورایاری

طلب 1100 میلیارد ریالی شهرداری بجنورد از دستگاه ها/ احیای طرح شورایاری,

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اتفاقیه، شهردار بجنورد با بیان اینکه این نهاد عمومی یکهزار و 100 میلیارد ریال از دستگاه های مختلف مطالبه دارد، گفت: تاکنون 90 میلیارد ریال از این مطالبه ها به صورت اسناد خزانه وصول شده است.

شهرداری بجنورد 1100 میلیارد ریال از دستگاه های مختلف طلب دارد

روح الله براتیان اظهار کرد: این نهاد هم چنین990 میلیارد ریال به نهادهای مختلف و پیمانکاران بدهکار است که تامین اجتماعی با 240 میلیارد ریال، بیشترین مطلبه را دارد.

 

* طرح شورایار احیا می شود

شهردار بجنورد با اشاره به اینکه فعالیت های شورایاران در این شهر متوقف شده است بر احیای این فعالیت ها تاکید کرد.

وی اظهار کرد: 65 محله در شهر بجنورد وجود دارد که شورایاران به عنوان نمایندگان مردم می توانند مسائل و مشکلات را شناسایی و برای رفع آن کمک کار باشند.

 

* تنها 520 میلیارد ریال درآمد کسب شد

براتیان درباره مشکلات مالی شهرداری با اشاره به اینکه اکنون هزینه های جاری شهرداری 600 میلیون ریال است اظهار کرد: اکنون در شرایطی هستیم که باید از ابزارهای مالی مختلف باید برای توسعه شهر استفاده کنیم.

شهردار بجنورد اظهار کرد: در خوشبینانه ترین وضعیت میزان درآمدهای امسال به 800 میلیارد ریال می رسد که 600 میلیارد ریال از این رقم هزینه جاری است و این در حالی است که شهرداری بجنورد امسال تنها 520 میلیارد ریال درآمد داشته است.

وی گفت: در وضعیت کنونی اگر سالانه 200 میلیارد ریال به صورت اقساط صرف پرداخت بدهی ها شود پنج سال طول می کشد تا بدهی ها تسویه شود و در این مدت نباید کاری در شهر انجام شود.

 

* 10 هزار میلیارد ریال پروژه بازآفرینی برای بجنورد

شهردار بجنورد در بخش دیگر سخنان خود درباره اقدامات در حال پیگیری در ستاد بازآفرینی پایدار شهری گفت: وظیفه این ستاد انجام اقدامات برای جبران عقب ماندگی ها و تحقق توسعه متوازن در شهرها است و بر این اساس طرح هایی در بافت فرسوده شهری و سکونتگاه های غیر رسمی اجرایی می شود.

براتیان افزود: مسئولان در شهر شیروان توانسته است بیش از یکهزار و 800 میلیارد ریال اعتبار برای بازآفرینی این شهر مصوب کنند اما در بجنورد هنوز نتیجه قابل توجهی حاصل نشده است.

وی تصریح کرد: کندی کارها به این خاطر است که ستاد بازآفرینی شهری در بجنورد در یک سال پیش، نشستی نداشته است.

شهردار بجنورد اظهار کرد: اکنون 10 هزار و 20 میلیارد ریال پروژه برای بازآفرینی شهر بجنورد تعریف شده است که باید در ستاد مورد تایید قرار گیرد.

وی افزود: اعتبار اجرای این طرح ها توسط دستگاه های اجرایی عضو ستاد تامین می شود و این دستگاه ها مکلف هستند بخشی از اعتبارات خود را برای اجرای طرح های مزبور اختصاص دهند.

انتهای پیام/ایرنا


به زودی نظر شما پس از تایید منتشر میگردد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت اتفاقیه است و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.