نرخ ارز بازار آزاد : دلار : ۳,۳۲۱ یورو : ۳,۶۲۲ پوند : ۵,۰۵۳

نرخ ارز رسمی : دلار : ۲۸,۳۷۲ پوند : ۴۳,۰۶۱ یورو : ۳۰,۷۹۹

نرخ طلا و سکه : یک گرم طلای 18 عیار : ۹۷,۳۰۰ سکه تمام - امامی : ۹۵۱,۰۰۰ نیم سکه : ۴۹۷,۰۰۰ ربع سکه : ۲۷۵,۰۰۰ سکه گرمی : ۱۸۸,۰۰۰

سرویس بین المللی | کد خبر: 27665
تاریخ انتشار: 1396/10/20 - 15:47:50

یک شاهزاده‌سعودی دیگر برکنار شد

یک شاهزاده سعودی پس انتشار پیامی صوتی که در آن از 11 شاهزاده سعودی دستگیر شده حمایت کرده بود، از منصبش عزل شد.
یک شاهزاده‌سعودی دیگر برکنار شد,
یک شاهزاده سعودی پس انتشار پیامی صوتی که در آن از 11 شاهزاده سعودی دستگیر شده حمایت کرده بود، از منصبش عزل شد.
 
به گزارش پایگاه خبری اتفاقیه ، خبرگزاری 'اسپوتنیک' روز چهارشنبه گزارش داد: شاهزاده 'عبدالله بن سعود بن محمد آل سعود' رئیس فدراسیون ورزش های آبی عربستان به دستور 'ترکی آل شیخ' رئیس هیئت مدیره اداره کل ورزش عربستان سعودی برکنار شد.
در همین راستا، پایگاه 'الخلیج 365' با اشاره به این که عزل وی به دستور مستقیم 'محمد بن سلمان' ولیعهد عربستان انجام شده افزود: این شاهزاده سعودی در پی مخالفت با رای دادستانی کل عربستان در خصوص دستگیری شاهزادگان معترض سعودی، دستگیر و به زندان 'الحائر' منتقل شده است.
این پایگاه در ادامه افزود که دوشنبه گذشته فایلی صوتی از وی منتشر شد که در آن با بی اساس دانستن تمام اتهامات وارده به شاهزادگان معترض دستگیر شده، اعلام کرده بود در کنار آن ها می ایستد.
در همین راستا پایگاه خبری 'بلومبرگ' آمریکا نام های برخی شاهزادگان دستگیر شده در پی تجمع و اعتراض آن ها به لغو معافیت شاهزادگان از پرداخت قبوض آب و برق را اعلام کرد و افزود ؛ سبب دستگیری آن ها چیزی نیست که مقامات سعودی اعلام کرده اند.
این شاهزادگان بازداشت شده با تجمع در قصر الحکم در ریاض، به تصمیم دولت عربستان برای لغو معافیت شاهزادگان از پرداخت قبوض آب و برق اعتراض کرده و خواستار لغو فرمان پادشاهی در این زمینه شده بودند ؛ اما پس از آن که شاهزاده های سعودی از ترک قصر الحکم در ریاض خودداری کردند، دستور بازداشت آنها صادر شد و به زندان الحائر در40 کیلومتری جنوب ریاض منتقل شدند تا محاکمه شوند.
 
انتهای پیام/ ایرنا

به زودی نظر شما پس از تایید منتشر میگردد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت اتفاقیه است و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.