نرخ ارز بازار آزاد : دلار : ۳,۳۲۱ یورو : ۳,۶۲۲ پوند : ۵,۰۵۳

نرخ ارز رسمی : دلار : ۲۸,۳۷۲ پوند : ۴۳,۰۶۱ یورو : ۳۰,۷۹۹

نرخ طلا و سکه : یک گرم طلای 18 عیار : ۹۷,۳۰۰ سکه تمام - امامی : ۹۵۱,۰۰۰ نیم سکه : ۴۹۷,۰۰۰ ربع سکه : ۲۷۵,۰۰۰ سکه گرمی : ۱۸۸,۰۰۰

سرویس اجتماعی | کد خبر: 27700
تاریخ انتشار: 1396/10/23 - 10:32:08

مدیر کل دفتر مدیریت بحران خراسان شمالی خبر داد؛

جابجایی روستاهای درگیر رانش زمین استان از ماه آینده

مدیر کل مدیریت بحران استانداری خراسان شمالی گفت:پیش بینی می شود جابجایی روستاهای دچار رانش زمین اوایل ماه آینده آغاز شود.
جابجایی روستاهای درگیر رانش زمین استان از ماه آینده,

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اتفاقیه، حسین عظیمی در گفت و گو با خبرنگار ما با بیان اینکه تاکنون برای روستاهای از جمله پسرکانلو که دچار رانش زمین هستند دو محل به منظور جانمایی پیش بینی شد،اظهارداشت: به دلیل وجود مشکلات و مسائل اجتماعی جانمایی محقق نشد و اکنون یک مکان سوم برای جانمایی در نظر گرفته شده است که اهالی و شورای دو روستای لنگر و پسرکانلو با آن موافقت کردند.

عظیمی افزود: در حال حاضر کارهای مربوط به  جانمایی در این مکان جدید در حال اجراست و پیش بینی می شود تا اوایل ماه آینده جانمایی آغاز شود.

وی با بیان اینکه با توجه به موضوع رانش زمین طی چندین ماه های گذشته در این روستاها کارشناسی های متعدد انجام گرفته وتصمیم بر جابجای روستا از نقطه فعلی آن با توجه به تخریب بافت قدیمی روستا گرفته شده است، خاطرنشان کرد: اعتبارات زیربنایی و منابع تسهیلاتی لازم به منظور جانمایی این روستاها تخصیص داده شده است و هیچ مشکلی دراین زمینه وجود ندارد و تاکنون اجرای این امر به دلایل مسائل اجتماعی انجام نشده است.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری خراسان شمالی با بیان اینکه دو میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان اعتبار برای تامین تاسیسات زیربنایی و زیرساختی فراهم شده است، گفت: همچنین تمام خانوارها می توانند از تسهیلات کم بهره و تسهیلات مربوط به زلزله استفاده کنند.

انتهای پیام/آقایی


به زودی نظر شما پس از تایید منتشر میگردد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت اتفاقیه است و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.