نرخ ارز بازار آزاد : دلار : ۳,۳۲۱ یورو : ۳,۶۲۲ پوند : ۵,۰۵۳

نرخ ارز رسمی : دلار : ۲۸,۳۷۲ پوند : ۴۳,۰۶۱ یورو : ۳۰,۷۹۹

نرخ طلا و سکه : یک گرم طلای 18 عیار : ۹۷,۳۰۰ سکه تمام - امامی : ۹۵۱,۰۰۰ نیم سکه : ۴۹۷,۰۰۰ ربع سکه : ۲۷۵,۰۰۰ سکه گرمی : ۱۸۸,۰۰۰

سرویس اجتماعی | کد خبر: 27701
تاریخ انتشار: 1396/10/23 - 11:15:08

فرماندار بجنورد

بیمه‌های استان به تعهدات خود عمل کنند

بیمه‌های استان به تعهدات خود عمل کنند,

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اتفاقیه، فرماندار بجنورد مرکز استان خراسان شمالی تاکید کرد که هرگونه خدمتی که بنا است تا شرکت‌های بیمه به بیمه‌گذار ارائه دهند باید قبل از انعقاد قرارداد برای بیمه‌گذار تشریح شود و پس از انعقاد قرارداد در صورت ایجاد خسارت و حوادث، شرکت بیمه باید به تمام تعهدات خود بدون کم‌وکاست عمل کند.

 محمود ثمینی در همایش استانی فروش و بازاریابی خدمات بیمه اظهار داشت:شرکت‌های بیمه نباید بیمه را به‌گونه‌ای تبلیغ کنند که مردم آنچه تبلیغ‌شده است را در عمل مشاهده نکنند.

وی گفت: صنعت بیمه باید امیدبخش،آرامش‌بخش و نویدبخش باشد و در استان فعالیت‌های خوبی از سوی شرکت بیمه مشاهده می‌شود که می‌توانند در امر سرمایه‌گذاری به‌عنوان مشوق و مبلغ برای سرمایه‌گذار باشند و در امر سرمایه‌گذاری اطمینان و آرامش را به سرمایه‌گذار بدهند.

ثمینی عنوان کرد: هر میزان بیمه به تعهدات خود صادقانه عمل کند سبب توسعه صنعت بیمه و استحکام رابطه بین بیمه و بیمه‌گذار خواهد شد.

نماینده عالی دولت در شهرستان بجنورد با اشاره به اینکه امروزه صنعت بیمه در تمام امور یک ضرورت در جامعه است، اظهار داشت: اگر صنعت بیمه وجود نداشت هیچ سرمایه‌گذاری به معنای واقعی رغبت به سرمایه‌گذاری نخواهد داشت.

ثمینی گفت: صنعت بیمه به‌عنوان پشتیبان است به‌ویژه در جابجایی بسیاری از خدمات تولیدی که قابلیت صادرات و واردات دارد، یقینا بدون پشتوانه بیمه هیچ سرمایه‌گذاری نمی‌توانست با آرامش امور تجاری خود را انجام دهد.

وی بابیان اینکه از تمام زوایا می‌توان به اهمیت بیمه نگاه کرد، تصریح کرد: به صنعت بیمه می‌توان به‌عنوان یک بنگاه اقتصادی نگاه کرد که با جمع‌آوری سرمایه‌های خرد مردم و تبدیل آن به سرمایه کلان، نقش مهمی در سودآوری دارد.

فرماندار بجنورد اظهار داشت: اگر مردم در لایه‌های مختلف جامعه به اهمیت بیمه و وظایف بیمه آگاه باشند علاوه بر اینکه سبب رشد و بالندگی بهتر می‌شود بلکه سبب ارائه خدمات بهتر از سوی بیمه خواهد بود.

ثمینی با اشاره به اینکه کسانی که با الفبای اقتصاد آشنا هستند می‌دانند با سرمایه‌گذاری امکان توسعه به وجود می‌آید، بیان داشت: ضمانت سرمایه‌گذاری سرمایه‌گذاران و صنعت گران با بیمه و سپرده‌گذاری در بیمه امکان‌پذیر است.

وی تصریح کرد: اگر با نگاه اقتصاد مقاومتی به بیمه نگاه شود، با توجه به اقتصاد درون‌زا و استفاده از تمام ظرفیت‌های داخلی و توانمندسازی در تولید به‌گونه‌ای که قابلیت صادرات و رقابت با بازار جهانی باشد، در این زمینه صنعت بیمه است که می‌تواند با همگرایی و تشکیل فضای امن موثر باشند.

فرماندار بجنورد با تاکید بر اینکه شرکت‌های بیمه با همگرایی و تعامل می‌توانند مشکلات موجود بر سر راه بیمه را از میان بردارند، افزود: در زمینه توسعه صنعت بیمه، آموزش نیروی انسانی و تبلیغ بسیار موثر است.

 

نرخ شکنی شرکت‌های بیمه سبب ایجاد رقابت ناسالم می‌شود

رئیس سازمان امور اقتصادی و دارایی خراسان شمالی هم در این مراسم با یادآوری اینکه  در حال حاضر یکی از مشکلات شرکت‌های بیمه نرخ شکنی در ارائه خدمات است گفت که این امر سبب ایجاد یک رقابت ناسالم بین شرکت‌های بیمه می‌شود.

رضابهمن پور اظهار داشت: نرخ شکنی در بلندمدت باعث تضییع حقوق مابقی شرکت‌ها خواهد شد و تنوع‌بخشی در ارائه خدمات برای شرکت‌های بیمه، بهتر از نرخ شکنی است.

رئیس سازمان امور اقتصادی و دارایی خراسان شمالی بابیان اینکه امروزه برای جبران خسارت‌های ناشی از مخاطرات طبیعی و غیره صنعت بیمه امری مهم است و این موضوع سبب می‌شود تا تعادل در جامعه حاکم شود، اظهار داشت: صنعت بیمه درزمینهٔ های مختلف ازجمله امنیت غذایی، دارویی، کیفری و غیره، تامین کننده آرامش برای مردم است.

وی افزود: با توجه به شرایط سخت موجود در حوزه کسب‌وکار نیز اهمیت ویژه بیمه آشکار می‌شود و رسالت بیمه در این محیط پرمخاطره پوشش ریسک جوامع بشری است.

رئیس سازمان امور اقتصادی و دارایی خراسان شمالی بابیان اینکه امروزه سازمانی موفق است که نیروی کارآمد داشته باشد و بتواند از تکنولوژی روز و منابع خود به‌خوبی استفاده کند، افزود: نیروی انسانی سرمایه هر سازمان است و آموزش نیروی انسانی امر بسیار مهمی است که باید منجر به ارزش‌افزوده و بهره‌وری برای سازمان شود و اگر این آموزش‌ها کارآمد نباشد برای سازمان اثرگذار نیست.

بهمن پور با اشاره به اینکه در حوزه صنعت بیمه در استان مشارکت آمار و اطلاعات بخش خصوصی را در اختیار نداریم، عنوان کرد: تنها آمار بخش دولتی در دست ما است که بر اساس این آمار در سال ۹۵ نسبت مصارف به منابع حدود ۷۴ درصد است که این به معنای این است که اقتصاد استان پویایی و شرایطی که باید صنعت بیمه داشته باشد را ندارد.

وی با تاکید بر اینکه باید تلاش شود تا قدرت بخش خصوصی تقویت شود، افزود: در حال حاضر برای پیشرفت باید خدماتی که از سوی بخش خصوصی ارائه می‌شود دارای چهار مولفه کیفیت،قیمت مناسب،تنوع و توجه به نیاز جامعه و اعتماد باشد.

رییس سازمان امور اقتصادی و دارایی خراسان شمالی گفت: بخش خصوصی باید آنقدر تقویت شود تا بخش دولتی کم‌رنگ شود و باید شرکت‌های بیمه تلاش کنند تا رضایت دوطرفه برای بیمه و بیمه‌گذار فراهم شود.

شرکت‌های بیمه در واگذاری نمایندگی بیمه حساس باشند

مسول آموزش دپارتمان بیمه در استان با تاکید بر اینکه شرکت‌های بیمه در واگذاری نمایندگی بیمه حساس باشند، اظهار داشت: باید در ارائه خدمت به مشتری طوری عمل شود که منزلت خدمت از بین نرود تا زمانی که بخواهیم بیمه بفروشیم هرگز موفق نخواهیم بود.

هادی دهگاهی با ارائه آموزش‌های در خصوص ارتقای مهارت‌های نیروی انسانی شرکت‌های بیمه، بیان داشت: باید نیروی انسانی شرکت‌های بیمه اصول بازاریابی را یاد بگیرند تا توسعه را در این صنعت شاهد باشیم.

دهگاهی تصریح کرد:در این استان حدود ۲۰۰ تحقیقات در زمینه نحوه برخورد و امور مربوط به بازاریابی از نمایندگی‌های بیمه انجام شد که رضایت‌بخش نبوده است.

وی بابیان اینکه آموزش کارآمد حلقه مفقوده توسعه صنعت بیمه است، افزود: ما نیاز به این داریم تا یک فرایند را آموزش ببینیم و در حال حاضر شرکت‌های بیمه رشد می‌کنند اما توسعه نمی‌یابند.

به گفته دهگاهی باید برای توسعه در این صنعت بازنگری اساسی در خصوص نحوه ارائه خدمت انجام شود و به دنبال برند سازی هر چه بیشتر بود.

وی بابیان اینکه در این حوزه باید به دنبال خدمات فراگیر باشیم، تصریح کرد: دیگر خدمات پس از فروش جواب‌گو نیست از این رو لازم است تا به دنبال خدمات قبل از فروش بود.

گفتنی است، طی این مراسم دپارتمان بیمه در استان به‌صورت رسمی آغاز به کارکرد و هادی دهگاهی به عنوان مسئول آموزش دپارتمان بیمه در استان منصوب و معرفی شد.

انتهای پیام/آقایی


به زودی نظر شما پس از تایید منتشر میگردد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت اتفاقیه است و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.