نرخ ارز بازار آزاد : دلار : ۳,۳۲۱ یورو : ۳,۶۲۲ پوند : ۵,۰۵۳

نرخ ارز رسمی : دلار : ۲۸,۳۷۲ پوند : ۴۳,۰۶۱ یورو : ۳۰,۷۹۹

نرخ طلا و سکه : یک گرم طلای 18 عیار : ۹۷,۳۰۰ سکه تمام - امامی : ۹۵۱,۰۰۰ نیم سکه : ۴۹۷,۰۰۰ ربع سکه : ۲۷۵,۰۰۰ سکه گرمی : ۱۸۸,۰۰۰

سرویس اقتصادی | کد خبر: 27702
تاریخ انتشار: 1396/10/23 - 11:22:33

استاندار خبر داد؛

اعظای مشوق های سرمایه گذاری به سرمایه گذاران در خراسان شمالی

اعظای مشوق های سرمایه گذاری به سرمایه گذاران در خراسان شمالی,

استاندار خراسان شمالی با بیان اینکه  آمادگی ایجاد فضای امن برای سرمایه گذار در استان را داریم گفت که مشوق های سرمایه گذاری به سرمایه گذاران در استان اعظا می شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اتفاقیه، محمدرضا صالحی در همایش تخصصی سرمایه گذاری و مشارکت بخش خصوصی بیان داشت: فضای امن برای سرمایه گذار و سرمایه و سود قانونی اش در استان تضمین می کنیم و ما آمادگی داریم تا سوددهی سرمایه بخش خصوص در سرمایه گذاری در استان را ضمانت کنیم و ضررهای احتمالی سرمایه گذار را جبران کنیم.

وی با بیان اینکه باید طرح جامع سرمایه گذاری و بسته های مشوق سرمایه گذاران برای همه شهرها و مناطق استان تعریف شود، اظهار کرد: لیست مشوق های استانی آماده است و به کمک شوراها و فرمانداری ها می توان این مشوق ها را افزایش دهیم که به طور حتم این موضوع در جذب سرمایه گذاری موثر است.

صالحی گفت: با تهیه لیست مشوق نگرانی مردم و سرمایه گذار را رفع کنیم و از سرمایه گذار مشارکتی با هم افزایی و هم دلی به سمت توسعه حرکت کنیم.

صالحی با تاکید بر ایجاد فضای مشارکتی برای سرمایه گذاری، افزود:شرایط همیشه برای ورود سرمایه گذار به طور کامل فراهم نیست هر کدام از سرمایه گذاران که صاحبان زمین و صاحبان سرمایه هستند با مشارکت در سرمایه گذاری، می توانند در این زمینه موثر باشند.

وی با بیان اینکه باید هدفگذاری در تمام ارکان کشوری، استانی و شهرستانی تعریف شود، خاطرنشان کرد: در مباحث شهرسازی و توسعه توجه به سند آمایش مبنا است تا با هدفگذاری و سند های بالادستی از مسائلی همچون حاشیه نشینی جلوگیری کرد.

استاندار خراسان شمالی با اشاره به اینکه باید از سرمایه گذاری مشارکتی در سطح شهر بهره مند شد، افزود:عمده فعالیت ما براساس پول سازی است و باید روش های پول سازی را تجربه کنیم و با شناسایی دارایی های مخفی، این دارایی ها را از بالقوه به بالفعل تبدیل کنیم.

صالحی با تاکید بر اینکه خراسان شمالی باید به  مقصد گردشگری تبدیل شود، عنوان کرد: در بخش شهری باید از ظرفیت های گردشگری برای اقتصاد شهری و استفاده از اماکن تاریخی و ایجاد کمپ های جدید و واگذاری بسیاری از اماکن تاریخی به بخش خصوصی به منظور جذب توریست، افزایش ماندگاری مسافر، معرفی درست استان و حفظ بافت تاریخی و احیای بافت فرسوده استفاده و گام برداریم.

وی افزود: ما آمادگی ایجاد فضای امن برای سرمایه گذار و سرمایه او را داریم و آمادگی داریم، سود دهی سرمایه گذار را در استان تضمین کنیم.

 

ضرورت استفاده از ظرفیت بخش خصوصی در جهت توسعه شهری

شهردار بجنورد هم در این همایش گفت: نگاه ما به سرمایه گذاری نگاه فرابخشی است و توسعه اقتصادی بر مبنای استفاده از ظرفیت بخش خصوصی در جهت توسعه و تلاش می کنیم از سرمایه های این بخش به منظور توسعه شهر و استان استفاده شود.

روح الله براتیان با بیان اینکه تیمی از صاحب نظران سرمایه گذاری در شهرها به سرپرستی ندیم، پدر سرمایه گذاری شهرداری های ایران در بجنورد حضور یافته اند تا به برنامه ریزی برای توسعه استان کمک کنند، افزود: با کمک این تیم، فرصت های سرمایه گذاری در استان به صورت بسته های سرمایه گذاری شناسایی می شود.

وی با اشاره به برگزاری همایشی بین المللی سرمایه گذاری در خرداد ماه ۹۷ در استان، خاطرنشان کرد:150 میز مذاکره همایش سرمایه گذاری بین المللی پیش بینی شده است که در خصوص مباحث سرمایه گذاری در استان تصمیم گیری خواهد شد.

شهردار بجنورد گفت: بسته های سرمایه گذاری به منظور توسعه شهری با مرکزیت شهر بجنورد در دستور کار است که توسعه شهر را نشانه گرفته است و از ابتدای بهمن هر هفته یک کارگاه آموزشی و نشست های متعدد در این خصوص برگزار می شود.

رئیس شورای اسلامی شهر بجنورد نیز در این همایش با اشاره به اینکه شورای شهر پنجم در مسیر توسعه سرمایه گذاری قدم برداشته است، اظهارداشت: در مرحله اول انسجام دستگاه ها و مدیران و تهیه بسته های مطالعاتی سرمایه گذاری طرح های مطالعاتی بر مبنای طرح های که در شهرهای دیگر به نتیجه رسیده است، سبب موفقیت در توسعه شهری خواهد شد.

مهدی محمدی بابیان اینکه جذب سرمایه‌گذار بخش خصوصی یکی از دلایل موفقیت‌آمیز بودن سرمایه‌گذاری‌ها در پروژه‌های شهری و شهرداری است، افزود: امروز سرآغاز و شروع شناسایی و مطالعه ظرفیت‌های استان با حضور تیمی به سرپرستی پدر سرمایه‌گذاری شهرداری‌ها کلید می‌خورد.

پدر سرمایه‌گذاری شهرداری‌های کشور نیز در این همایش به مباحث آموزشی در زمینه سرمایه‌گذاری پرداخت و با یادآوری اینکه کشور ما ازلحاظ اقتصادی کشوری ضعیف است، اظهار داشت: خط تولید در کشور تولید دولتی است که خروجی آن به توسعه نمی‌انجامد.

 داوود ندیم افزود: خط تولیدی و بسیاری از امور باید به بخش خصوصی واگذار شود و برای توسعه همانند دیگر کشورها می‌بایست به اقتصاد آزاد بپیوندیم

پدر سرمایه‌گذاری شهرداری‌های کشور گفت: چالش اصلی توسعه در کشور نگرش‌ها هستند چراکه در کشور هنوز به یک نگرش و مفهوم مشترک از توسعه دست نیافته‌ایم.

انتهای پیام/ آقایی


به زودی نظر شما پس از تایید منتشر میگردد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت اتفاقیه است و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.