نرخ ارز بازار آزاد : دلار : ۳,۳۲۱ یورو : ۳,۶۲۲ پوند : ۵,۰۵۳

نرخ ارز رسمی : دلار : ۲۸,۳۷۲ پوند : ۴۳,۰۶۱ یورو : ۳۰,۷۹۹

نرخ طلا و سکه : یک گرم طلای 18 عیار : ۹۷,۳۰۰ سکه تمام - امامی : ۹۵۱,۰۰۰ نیم سکه : ۴۹۷,۰۰۰ ربع سکه : ۲۷۵,۰۰۰ سکه گرمی : ۱۸۸,۰۰۰

سرویس اجتماعی | کد خبر: 27721
تاریخ انتشار: 1396/10/24 - 08:35:52

مدیرکل کمیته امداد خبر داد؛

خودکفایی بیش از 2500 زن سرپرست خانوار خراسان شمالی

مدیرکل کمیته امداد استان خراسان‌شمالی گفت: در دو سال اخیر 2 هزار و ۵۴۸ زن سرپرست خانوار تحت حمایت کمیته امداد خراسان‌شمالی از محل طرح‌های اشتغال به خودکفایی رسیده‌اند.
خودکفایی بیش از 2500 زن سرپرست خانوار خراسان شمالی,

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اتفاقیه، عباس اهرابی با اعلام اینکه هم‌اکنون 30 هزار خانوار با جمعیت 52 هزار نفر زیرپوشش این نهاد در استان قرار دارند، گفت: از مجموع افراد تحت حمایت 17 هزار خانوار با جمعیت بیش از 22 هزار نفر، زن سرپرست خانوار هستند.

مدیرکل کمیته امداد استان خراسان‌شمالی بابیان اینکه در دو سال اخیر دو هزار و ۵۴۸ زن سرپرست خانوار تحت حمایت کمیته امداد خراسان‌شمالی از محل طرح‌های اشتغال به خودکفایی رسیدند، گفت: این در حالی است که برخی از این زنان توانسته‌اند به‌عنوان کارآفرین، زمینه اشتغال چندین نفر دیگر را نیز فراهم کنند.

وی در ادامه شناسایی استعدادهای موجود در زنان سرپرست خانوار را مهم‌ترین اقدام کمیته امداد خراسان‌شمالی در توانمندسازی این بانوان عنوان کرد و افزود: این نهاد با استفاده از برنامه‌های راهبردی و همچنین تکیه‌بر توانمندی این بانوان، به دنبال اجرای طرح‌های اشتغال پایدار است، به‌طوری‌که بیش از 55 درصد از مجریان طرح‌های اشتغال این نهاد بانوان سرپرست خانوار هستند.

مدیرکل کمیته امداد استان خراسان‌شمالی یادآور شد: آموزش‌های فنی و حرفه‌ای کوتاه‌مدت و بلندمدت نیز ازجمله اقدامات این نهاد در بحث توانمندسازی و اشتغال‌زایی پایدار برای زنان محسوب می‌شود.

انتهای پیام/


به زودی نظر شما پس از تایید منتشر میگردد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت اتفاقیه است و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.