سرویس پیشنهاد سردبیر | کد خبر: 27748
تاریخ انتشار: 1396/10/25 - 09:30:40

لطفا منصف باشیم

لطفا منصف باشیم,
صداقت در سیاست نشان از حماقت دارد اما ارزش دارد که صادقانه رفتار کنیم هرچند که در کوتاه‌مدت صداقت حمل بر حماقت شود، قطعا این شیوه در نزد وجدان ما پسندیده و زمان هم درستی این شیوه را اثبات خواهد کرد.  
 

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اتفاقیه، چند روزی است در فضای مجازی بحث‌هایی در مورد  حضور هموطنان شمالی در مناصب مدیریتی در استان ما مطرح‌شده است. دور از انصاف نیست اگر بگوییم برخی از ایشان انصافاً امروز دلسوزتر و مهربان‌تر از برخی مدیران بومی نسبت به استان و شهر ما هستند و خودشان را بجنوردی‌تر می‌دانند. هرچند  در این تلاطم سکوت پسندیده‌تر است اما انصاف حکم می‌کند، صادقانه و شفاف نظراتمان را بیان کنیم لذا توجه شمارا به موارد ذیل جلب می‌کنم :

1-  اگر مسائل شخصی را مدنظر قرار دهیم باید از همه پیش‌قدم‌تر در انتقاد از آقای صالحی باشم، چراکه ایشان در ابتدای حضورشان به تشخیصشان در موضوعاتی با نگارنده مخالفت کردند که من نیز به سلیقه ایشان احترام گذاشته و خواهم گذاشت.

2-  استاندار باید روزی از عملکرد خود دفاع نماید، پس ضرورت دارد در انتخاب نیروهایش آزاد باشد قطعا مشورت امری است عقلانی و مورد تاکید دین اما تصمیم نهایی با فردی است که مشورت می‌گیرد .

3-  تاکنون استان ما از حضور سه نفر از هموطنانی که اصالتا شمالی بوده‌اند به‌عنوان استاندار بهره برده است  اکثریت  هم استانی‌های ما از عملکرد دو نفر قبلی یعنی مهندس نریمان و مهندس شفقت رضایتمندی  بالایی دارند و در صورت ادامه همین روش و منش آقای صالحی ایشان هم در زمره آنان قرار خواهد گرفت، گزافه نیست برخی از این عزیزان حتی در صورت کاندیداتوری بخت  بیشتری برای راهیابی به بهارستان  نسبت به برخی از همشهریان مسئول ما دارند. ضمن اینکه عرض کنم که اینان شایسته بودند که هم‌اکنون نیز دولت از حضورشان در مناصب  بالا بهره‌مند هست .

4-  شایسته‌سالاری شعاری است که همه ما اعلام می‌کنیم  و این امر درصورتی‌که عملی می‌شد حال‌وروز مملکت و استان ما این نبود، اجازه بدهیم شایسته‌سالاری حاکم شود و مدیران شایسته از هر جا با هر آیین و قومیتی به توسعه کشور و استان و دیار ما همت گمارند  و متاسفانه  هم‌اکنون با تقسیم‌بندی مناصب و شهرستان‌ها ظلم مضاعفی  به توسعه استان شده است  مهم نیست که مدیران از کدام شهر و منطقه باشند مهم این هست که اینان شایسته باشند و اگر مدیر باشند در مدیریت خود و به‌کارگیری نیروها از توان همه استفاده خواهند کرد. چرا باید خط کش جنسیت‌ها در مدیریت‌ها ملاک شود در هر حوزه‌ای باید فقط و فقط  شایسته‌سالاری را ملاک قرارداد و در این صورت همه هم استانی‌ها و هم‌وطنان از توسعه و پیشرفت بهره‌مند خواهند شد .

5-  دوستان توانمندی که از سال‌ها قبل در این استان حضور پیدا کردند و اتفاقاً برخی از این‌ها کارشناسان و مدیران زبده‌ای بودند و هستند ازجمله آقایان فرجی، شمسی‌پور، عنایت ، قربانی و..... و تلاش‌های این عزیزان واقعا قابل‌تقدیر هست فارغ از قومیتشان  امروز از من و خیلی از مدعیان دلسوزتر هستند و انشالله خواهند بود آیا می‌توان غیربومی محسوب کرد  یا عزیزی که با حضور و مدیریت موفق مجموعه رستوران اکبر جوجه و سنتی امیرخانلو که به برندی موفق و قابل افتخار تبدیل‌شده و آبروی شهر شده است و برای صد نفر از هم استانی‌های ما شغل ایجاد کرده است، سال‌هاست در این دیار سکنی گزیده و از این سامان برای فرزندان خود عروس انتخاب کرده است واقعاً غیربومی است ؟

6-  برخی از دوستان که امروز خود یا دوستانشان از میزی بازمانده‌اند یادشان باشد همین تحمیل‌های نابجای برخی از کوتوله‌ها به استانداران باعث آسیب‌های زیادی به استان شده است و به نظرم دوستانی که در استان نیستند بهتر است سکوت کنند و امور این استان را به ساکنان این استان وانهند. یادمان نرفته است با انتصاب افراد ضعیف حرکت توسعه‌ای استان را کند کردند و برخی از هم استانی‌های ما به دلیل صرفاً نرسیدن به خواسته‌ای دست به تخریب بزنند .

7-  برخی از مدعیان  بهتر است خاموشی را پیشه خود سازند چراکه برخی از همین دوستان بدترین رفتارها را با استاندار قبلی آقای مهندس پرویزی و معاون  ایشان که اتفاقاً بومی هم بودند  از خود به نمایش گذاشتند و امروز هم  به نظرم به دلایلی که مشخص هست باز لب به انتقاد گشوده‌اند .

8-   دوستانی که دغدغه توسعه استان دارند به‌جای حکم کلی صادر کردن، بهتر است با ملاک و معیار به دنبال ارزیابی مدیران باشند مدیرانی که سالهاست در این استان حضور دارند و اتفاقا غیربومی هم هستند اما همواره از حمایت برخی از مدعیان بهره برده‌اند ازجمله نوسازی مدارس و... که بهتر است نگاهی به مدارس نوسازی که در زلزله چند ماه پیش تخریب شدند و هیچ‌کس هم پیگیری نکرد، داشته باشند یا مدیران دیگر و در سایر  موارد هم نظرات، پیشنهادات و انتقادات خود  را با استفاده از ظرفیت‌های مختلف با استاندار و سایر مدیران در میان بگذارند .

9-  یادمان باشد توسعه با همدلی و هم‌افزایی شکل خواهد گرفت، با تفرقه و تهمت و ایجاد موانع فقط ما متضرر خواهیم شد و در هنگامه‌ای که استان‌هایی مانند کرمان ، اصفهان و...  روزبه‌روز از شتاب بیشتری بهره‌مند می‌شوند خودمان به دست خودمان مانع توسعه نگردیم .

10-  یادداشت فوق روز شنبه نگاشته شده بود و به دلیل فراموشی همکاران به چاپ نرسید لذا این بند هم به آن اضافه گردید. امروز(یک‌شنبه) خبر استعفای آقای ابراهیمی منتشر شد. در ابتدا جا دارد از زحمات ایشان برای استان خراسان شمالی به سهم خودم تشکر کنم. به نظر حقیر در بین معاونان استانداری آقای کاظمی، آقای نوروزیان و آقای ابراهیمی سرآمد بوده‌اند. امیدواریم از توانمندی ایشان در جای دیگری استفاده شود چراکه حیف است به دلیل جو غالبی که برخی ایجاد کرده‌اند و به دلیل موضوعی که به منصب ایشان هم خیلی ارتباطی نداشته است از تجربه ایشان استفاده نشود. عملکرد ایشان در بحث استعفا ما را به یاد مدیران موفق بسیاری از کشورهای توسعه‌یافته می‌اندازد که با کوچک‌ترین مشکلی در مجموعه کاری و عملکردی خود، با احترام گذاشتن به مردم و جامعه رفتاری فروتنانه از خود نشان می‌دهند.

 یادمان باشد از کنار رفتن کسی خوشحال نباشیم حرمت افراد را حفظ کنیم و بدانیم همه ما از نقاط قوت و ضعفی برخوردار هستیم که اگر ستارالعیوبی حضرت حق نبود، امروز توان حضور در کوچه و بازار  را نداشتیم  و... موفقیت خودمان را درگرو موفقیت دیگران بدانیم و برای ایشان در هر سمتی که باشند همانند گذشته آرزوی توفیق داریم. همین‌طور از استاندار محترم می‌خواهیم با توجه به  صحبت‌ها و مواضع افراد در شناسایی برخی از مدیران و همراهان خود تجدیدنظر کند چراکه امروز برخی از مدیران از این نحوه استعفا، خشنود شده بودند و احساس شادمانی می‌کردند. مدیرانی بعضاً ضعیف و غیر توانمند که اساسا به‌جز تملق و چاپلوسی کار دیگری بلد نیستند.

انتهای پیام/حبیب یزدان پناه


به زودی نظر شما پس از تایید منتشر میگردد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت اتفاقیه است و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.