سرویس اقتصادی | کد خبر: 27775
تاریخ انتشار: 1396/10/26 - 10:29:20

نماینده مردم شیروان در مجلس:

دولت از طرح تحول سلامت حمایت می‌کند، اما بودجه‌اش را نمی‌دهد

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اتفاقیه، رئیس کمیسیون اجتماعی و نماینده مردم شیروان در مجلس شورای اسلامی بابیان اینکه طرح تحول سلامت با تلاش‌های وزیر بهداشت اجرایی شد، گفت: با اجرای این طرح بسیاری از مشکلات مردم به‌ویژه قشر ضعیف و آسیب‌پذیر در حوزه سلامت حل شد، اما دولت همه بودجه اختصاص‌یافته به طرح را پرداخت نکرد و آن را با چالش مواجه کرد.

عبدالرضا عزیزی افزود: در طرح تحول سلامت بر اساس قانون مقرر شد که به روستاییان و کشاورزان ٩٧ و ساکنان مناطق شهری ٩٤ درصد در هزینه‌های درمانی تخفیف داده شود؛ درواقع  روستائیان ٣ درصد و ساکنان مناطق شهری ٧ درصد هزینه‌های درمان خود را پرداخت کنند..

رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس یادآور شد: اجرای طرح تحول سلامت موجب رضایتمندی مردم در حوزه سلامت شد، اما به دلیل افزایش بار مراجعات مردم به مراکز درمانی نارضایتی پزشکان، پرستاران و پرسنل بیمارستان‌ها را به دنبال داشت که باید  تلاش کرد این نارضایتی‌ها از بین برود.

عزیزی مشکلات طرح تحول سلامت را ناشی از تزریق نشدن صددرصدی منابع دانست و  گفت: دولت منابع در نظر گرفته‌شده برای طرح تحول سلامت  را به‌طور صددرصدی  تخصیص نداد و این موضوع موجب بروز مشکلاتی در مسیر اجرای این طرح  شد.

انتهای پیام/


به زودی نظر شما پس از تایید منتشر میگردد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت اتفاقیه است و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.