سرویس سیاسی | کد خبر: 27793
تاریخ انتشار: 1396/10/27 - 10:28:49

نماینده ولی‌فقیه در خراسان شمالی:

سربازان حافظ امنیت کشور و نماد وطن‌دوستی هستند

نماینده ولی‌فقیه در خراسان شمالی و امام‌جمعه بجنورد گفت که سربازان حافظ امنیت، و مرزهای کشور، ناموس و نماد وطن‌دوستی و وفاداری هستند.
سربازان حافظ امنیت کشور و نماد وطن‌دوستی هستند,

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اتفاقیه، آیت‌الله ابوالقاسم یعقوبی در دهمین جشنواره جوان سرباز نیروهای مسلح خراسان شمالی بابیان اینکه سرباز کسی است که حافظ جان و ناموس مردم و کسی که بیدار است تا هموطنانش در آرامش بخوابد، اظهار داشت:سربازی عبادت است و سربازی که درراه نگهبانی از دین خدا بیدار بماند در قیامت گریان نخواهد شد.

آیت‌الله یعقوبی گفت: در دوران دوساله خدمت سربازی، شخصیت اسلامی،اعتقادی، اجتماعی سرباز شکل می‌گیرد و در این دوران سرباز دوره‌های آموزشی تحکیم اعتقادات دینی و ادب و آداب و نیز دوره مدیریت زندگی و اخلاق را می‌آموزد.

امام‌جمعه بجنورد افزود: در این مدت سرباز در این مقطع نظم و انضباط و هوشیاری و آمادگی روحی و جسمی و توان بالا به دست می‌آورد که همه از آثار دوران سربازی است.

وی بابیان اینکه باید خود را شبیه خوبان قرار دهیم و اخلاق، رفتار، گفتار و آداب اجتماعی‌مان همانند حضرت علی‌اکبر(ع) باشد تصریح کرد: سربازان باید حضرت علی‌اکبر(ع) را الگوی خود قرار دهند.

معاون هماهنگ‌کننده دانشگاه افسری امام حسین (ع) هم در این مراسم گفت: سرباز جوان و انقلابی ما باید نه‌تنها دشمن را در لباس دشمن بلکه دشمن را در لباس دوست بشناسد و آمادگی مبارزه با او را داشته باشد.

سردار رضا مازندرانی با اشاره به اینکه امروز دشمن، دشمن ساده دیروز نیست و با پیچیدگی به میدان آمده است، اظهار داشت: ما نیز باید با همان پیچیدگی دشمن را بشناسیم و برای مبارزه با دشمن باید خود را مجهز کنیم.

وی بابیان اینکه امروز دشمن فهمیده است که ایران اسلامی، ایران چهل سال گذشته نیست، گفت: دشمن ما را آزموده است و می‌داند که به‌صورت فیزیکی نمی‌تواند با ایران مبارزه کند.

سردار مازندرانی خاطرنشان کرد:امروز دشمن در پشت سنگرها مخفی نشده تا به سمت او حمله کنیم بلکه امروز دشمن در کوچه‌پس‌کوچه‌ها و حتی در خانه‌های ماست و امروز دشمن با تسخیر قلب‌ها و به‌صورت نرم‌افزاری با انقلاب اسلامی مقابله می‌کند.

فرمانده سپاه جوادالائمه(ع) خراسان شمالی گفت:سربازان یکی از اصلی‌ترین توان رزم نیروهای مسلح هستند و یکی از اصلی‌ترین پشتیبانان دولت در تمام ادوار، نیروهای مسلح به‌ویژه سربازان بودند.

سردار مرتضوی در دهمین جشنواره سرباز جوان حضرت علی‌اکبر (ع) نیروهای مسلح خراسان شمالی بابیان اینکه امروز بسیاری از پیشرفت‌ها در عرصه‌های مختلف در کشور مرهون سربازان است، اظهار داشت: بسیاری از ایده‌ها دررسیدن به پیشرفت‌های قابل‌قبول مرهون این است که سربازان فرهیخته، نقش مؤثری ایفا کردند و امروزه استفاده از توان سربازان نیروهای مسلح افزایش‌یافته است.

وی  با اشاره به برگزاری دهمین جشنواره جوان سرباز با مشارکت و همدلی و هم‌افزایی تمام نیروهای مسلح ارتش، فرماندهی انتظامی و مرزبانی در خراسان شمالی، تصریح کرد: این نمادی از وحدت و همدلی و هماهنگی نیروهای مسلح را به نمایش می‌گذارد و نشان‌دهنده این است که هیچ ناهماهنگی بین نیروهای مسلح وجود ندارد بلکه همه به این نقطه رسیده‌اند که برای مبارزه با دشمنان انقلاب اسلامی از وحدت و همدلی بهره ببرند.

گفتنی است در پایان این مراسم از سربازان نمونه نیروهای مسلح خراسان شمالی تجلیل شد

انتهای پیام/ آقایی 


به زودی نظر شما پس از تایید منتشر میگردد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت اتفاقیه است و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.