نرخ ارز بازار آزاد : دلار : ۳,۳۲۱ یورو : ۳,۶۲۲ پوند : ۵,۰۵۳

نرخ ارز رسمی : دلار : ۲۸,۳۷۲ پوند : ۴۳,۰۶۱ یورو : ۳۰,۷۹۹

نرخ طلا و سکه : یک گرم طلای 18 عیار : ۹۷,۳۰۰ سکه تمام - امامی : ۹۵۱,۰۰۰ نیم سکه : ۴۹۷,۰۰۰ ربع سکه : ۲۷۵,۰۰۰ سکه گرمی : ۱۸۸,۰۰۰

سرویس سلامت | کد خبر: 27813
تاریخ انتشار: 1396/10/28 - 09:25:07

تغذیه نامناسب عامل ۷۰ درصد بیماری‌های غیر واگیر در خراسان شمالی

تغذیه نامناسب عامل ۷۰ درصد بیماری‌های غیر واگیر در خراسان شمالی,

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اتفاقیه، معاون بهداشتي دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی گفت: تغذیه نامناسب عامل ۷۰ درصد از بیماری‌های غیر واگیر همچون چاقی، سرطان‌ها و غیره است که بايد جنبه‌های مختلف مرتبط با سلامتي را در نظر بگيريم وبراي آن برنامه‌ریزی و در صورت وجود نواقص، آن‌ها را برطرف كنيم.

 احمد هاشمي در همايش استاني نقش تغذيه در پيشگيري از بیماری‌ها در تالار حافظ بابیان اینکه محقق ساختن اهداف دستيابي به ارتقاي سطح سلامت ضروري است، افزود: تغذيه يكي از عوامل مهم و تأثیرگذار در پيشگيري از سرطان وبيماري هاي غير واگير است .

وي تصريح كرد: عامل ٦٠ تا٧٠ درصد چاقي ، بیماری‌های غير واگير بیماری‌های آسیب‌زننده به‌سلامت انسان تغذيه نامناسب است.

وي بابیان این‌که مصرف بیش‌ازاندازه چربي، قند و نمك سلامتي رابه خطر می‌اندازد اظهار داشت: سرطان يك بيماري مولتي فاكتوريال است و عوامل ژنتيكي ،عوامل تغذیه‌ای و عوامل محيطي و غیره در بروز آن مؤثر است.

وي بابیان این‌که سرطان در كشور مابعد از بیماری‌های قلبي عروقي و سوانح سومين عامل مرگ‌ومیر به شمار می‌رود، خاطرنشان كرد: متناسب با نرم جهاني در كشور و استان نيز آمار ابتلا به سرطان وجود دارد.

انتهای پیام/آقایی


به زودی نظر شما پس از تایید منتشر میگردد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت اتفاقیه است و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.