سرویس فرهنگی هنری | کد خبر: 28024
تاریخ انتشار: 1396/11/09 - 09:49:32

سرپرست معاونت هنری فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان شمالی:

208 شب اجرای تئاتر درصحنه‌های نمایش خراسان شمالی

سرپرست معاونت هنری فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان شمالی گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون درصحنه‌های نمایش استان، 208 شب تئاتر اجراشده است.
208 شب اجرای تئاتر درصحنه‌های نمایش خراسان شمالی,

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اتفاقیه، ابوالحسن حیدری در نشست خبری با اصحاب رسانه استان اظهار کرد: خوشبختانه فعالیت گروه‌های نمایش در استان و نیز استقبال مردم در این بخش بسیار خوب است.

حیدری بابیان اینکه در سال جاری 208 شب اجرای تئاتر را درصحنه‌های نمایش استان داشتیم، عنوان کرد: طی این مدت، میزان فروش گیشه تئاتر بیش از 100 میلیون تومان بوده است.

وی با اشاره به حضور گروه‌های نمایشی و اجرای تئاترهای شاخص در بجنورد، تصریح کرد: این امر در جهت آشنایی هنرمندان استان با تئاتر حرفه‌ای، تبادل تجربیات و کیفیت‌بخشی آموزش مثمر ثمر بوده است.

وی همچنین به برگزاری جشنواره تئاتر استانی و جشنواره سراسری تئاتر رضوی در بجنورد نیز اشاره داشت و افزود: در سال جاری 130 هزار نفر، مخاطب تئاتر در خراسان شمالی بودند.

سرپرست معاونت هنری فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان شمالی تصریح کرد: 75 اثر نمایشی از ابتدای سال جاری از سوی هنرمندان استانی تولیدشده است.

حیدری به میزبانی بجنورد در سی و ششمین جشنواره فیلم فجر نیز اشاره کرد و گفت: 16 فیلم این جشنواره از 14 بهمن‌ماه جاری در 4 سانس ساعت 10، 16، 18:30 دقیقه و ساعت 21 در سینما گلشن بجنورد اکران می‌شود و با 32 اکران تا 22 بهمن ادامه دارد.

وی عنوان کرد: ١٢٠ فیلم سینمایی با استقبال ١٣٠ هزار نفر و فروش یک میلیارد و 800 میلیون ریال از ابتدای سال جاری تاکنون در سینماهای استان اکران شده است.

انتهای پیام/ عبدی

 


به زودی نظر شما پس از تایید منتشر میگردد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت اتفاقیه است و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.