سرویس مذهبی | کد خبر: 28066
تاریخ انتشار: 1396/11/10 - 15:26:26

برای موفقیت در دنیا و آخرت این سوره‌ها را بخوانید!

خواندن همه سوره هاى قرآن موفقیت آور است. در عین حال براى موفقیت بیشتر در دنیا و آخرت، به خواندن برخى از سوره ها بیشتر تأکید شده است مانند سوره صافات,سوره ذاریات, سوره یس و سوره واقعه.
برای موفقیت در دنیا و آخرت این سوره‌ها را بخوانید!,
به گزارش پایگاه خبری اتفاقیه ؛ خواندن همه سوره هاى قرآن موفقیت آور است. در عین حال براى موفقیت بیشتر در دنیا و آخرت، به خواندن برخى از سوره ها بیشتر تأکید شده است مانند سوره صافات,سوره ذاریات, سوره یس و سوره واقعه.خواندن کدام سوره انسان را در کارهایش موفق مى کند؟
 
پاسخ این سؤال را با شعر کوتاهى آغاز مى کنم:
 
بیا گفتار ارزنده بیاموز *** ز دانشگاه بى همتاى قرآن
 
شود غرق سعادت آدمیت *** اگر اجرا شود معناى قرآن
 
پس انسان نمى تواند با خواندن قرآن بدون عمل کردن به دستورات خداوند در کارهایش موفق شود. ما باید قرآن را بخوانیم و به دستورات خداوند هم عمل کنیم. تا در دنیا و آخرت موفق باشیم موفقیت معناى وسیعى دارد و شامل موفقیت هاى مادّى و معنوى مى شود مثلا راه یافتن به بهشت یکى از بزرگترین موفقیت هاى آدمى است که در سایه قرآن مى توان به آن دست یافت. پس خواندن همه سوره هاى قرآن موفقیت آور است. در عین حال براى موفقیت بیشتر در دنیا و آخرت، به خواندن برخى از سوره ها بیشتر تأکید شده است که به نمونه هایى اشاره مى کنم:
 
 1. سوره صافات: امام صادق(علیه السلام) فرمود: هر کس سوره صافات را روزهاى جمعه بخواند از تمامى آفت ها در دنیا حفظ مى شود و در دنیا به او روزى بسیار فراوان داده مى شود.
 
2. سوره ذاریات: امام صادق فرمود: هر کس سوره ذاریات را روز یا شب بخواند خداوند وضع زندگى او را اصلاح مى کند و به او روزى فراوان مى دهد.
 
3. سوره یس: پیامبر(صلى الله علیه وآله وسلم) فرمود: کسى که با این سوره همدم و همراه شود (همیشه این سوره را بخواند) خیر دنیا و آخرت شامل حال او مى شود.
 
4. سوره واقعه: هر کس سوره واقعه را هر شب جمعه تلاوت کند خداوند او را دوست دارد و دوستى او را در دل همه مردم مى اندازد و در مدت عمرش در این دنیا بدبختى و فقر به او رو نمى آورد... این حدیث از امام باقر(ع)  است.
 
همچنین امامان(علیهم السلام) به ما دستور داده اند سوره هاى «ملک، نصر، توحید و...» را براى موفقیت بیشتر بخوانیم.
 
 
انتهای پیام/ باشگاه خبرنگاران

به زودی نظر شما پس از تایید منتشر میگردد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت اتفاقیه است و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.