سرویس اقتصادی | کد خبر: 28188
تاریخ انتشار: 1396/11/17 - 09:47:25

مدیرکل تأمین اجتماعی خراسان شمالی:

ضریب پوشش بیمه‌ای در استان پایین‌تر از میانگین کشوری است

مدیرکل تأمین اجتماعی خراسان شمالی گفت: در حال حاضر میانگین پوشش بیمه تأمین اجتماعی در کشور بیش از 42 درصد است و استان در شاخص پوشش بیمه‌ای از میانگین کشوری عقب است.
ضریب پوشش بیمه‌ای در استان پایین‌تر از میانگین کشوری است,

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اتفاقیه،  محمدعلی عباس زاده در جمع اصحاب رسانه استان با اشاره به اینکه ضریب پوشش بیمه‌ای خراسان شمالی پایین‌تر از میانگین کشوری است، اظهار داشت: در حال حاضر ۷۱ درصد از جامعه شهری و ۳۷ درصد جمعیت استان تحت پوشش بیمه تأمین اجتماعی استان هستند که این میزان در استان پایین‌تر از میانگین کشوری است که در این زمینه نیاز به فرهنگ‌سازی وجود دارد.

عباس زاده اظهار داشت: تأمین اجتماعی استان از دستگاه‌های مختلف یک هزار میلیارد ریال طلب دارد که بیشترین بدهی مربوط به شهرداری  است.

مدیرکل تأمین اجتماعی خراسان شمالی بابیان اینکه ۱۱۰ هزار بیمه‌شده تأمین اجتماعی در استان وجود دارد گفت: ۱۳ هزار و ۷۰۰ نفر از جمعیت استان مستمری‌بگیر هستند که  بیش از نیمی از جمعیت استان را شامل می‌شود.

عباس زاده همچنین کل مبلغ پرداختی در قبال تعهدات کوتاه و بلندمدت و بیمه بیکاری را در ۹ ماهه امسال ۱۶۳ میلیارد تومان ذکر کرد و اظهار داشت: متوسط ماهیانه پرداخت حقوق بازنشستگان و مستمری‌بگیران در این مدت ۱۲ میلیارد تومان بوده است.

وی بابیان اینکه طی نه ماه امسال بیش از ۲۱ هزار بازرسی و نظارت از کارگاه‌های تحت پوشش انجام‌گرفته است، از صدور بیش از ۱۶۵ هزار دفترچه تأمین اجتماعی طی نه ماه امسال خبر داد و افزود: نسبت دریافت لیست و حق بیمه کارفرمایان به‌صورت الکترونیکی و غیرحضوری ۸۳ درصد است.

 وی خاطرنشان کرد: درمجموع یک‌ میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان تسهیلات نیز به مستمری‌بگیران و بازنشستگان سازمان از طریق اداره کل و کانون‌های تأمین اجتماعی در این مدت پرداخت‌شده است.

عباس زاده ایجاد و راه‌اندازی شعبه دو تأمین اجتماعی بجنورد و شعبه مانه و سملقان در آشخانه، شعبه گرمه و فاروج، ایجاد کارگزاری در بجنورد، احداث ساختمان کانون بازنشستگان استان و شهرستان‌ها، افتتاح و راه‌اندازی ساختمان اداره کل و اجرای معافیت بخشودگی جرائم کارفرمایان در شعب استان را از مهم‌ترین اقدامات و شاخص‌های عملکردی اداره کل تأمین اجتماعی استان برشمرد.

وی افزود: شعبه تأمین اجتماعی استان در شهرستان فاروج در دهه فجر امسال افتتاح شد و اقدامات لازم برای کارگزاری شیروان و اسفراین نیز انجام‌شده و در آینده نزدیک افتتاح می‌شود.

عباس زاده تصریح کرد:صدور دفترچه درمانی برای فرزندان چهارم به بعد، اجرای طرح پرونده الکترونیک و نام‌نویسی متمرکز، انجام بازرسی هوشمند الکترونیکی، اجرای طرح ساختار نوین ارائه خدمات به شرکای اجتماعی در شعب استان از دیگر اقدامات این سازمان است.

انتهای پیام/ آقایی

 


به زودی نظر شما پس از تایید منتشر میگردد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت اتفاقیه است و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.