سرویس اقتصادی | کد خبر: 28191
تاریخ انتشار: 1396/11/17 - 10:04:47

اعزام یک هیئت تجاری استان به ترکمنستان در اواخر اسفندماه امسال

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی خراسان شمالی گفت: یک هیئت تجاری از استان خراسان شمالی در اواخر اسفندماه امسال به ترکمنستان اعزام می‌شود.
اعزام یک هیئت تجاری استان به ترکمنستان در اواخر اسفندماه امسال,

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اتفاقیه، محمد صمدی در گفت‌وگو با خبرنگار ما با اشاره به اعزام و پذیرش هیئت‌های تجاری از کشورهای ترکیه، ترکمنستان، تاجیکستان، آلمان، هلند، افغانستان،عراق و سایر کشورها، اظهار داشت: در حال حاضر اتاق مشترک ایران و ترکمنستان در تهران و بجنورد مرکز استان خراسان شمالی راه‌اندازی شده است.

صمدی افزود: تشکیل اتاق مشترک ایران و ترکمنستان می‌تواند فعالیت‌ها درزمینهٔ تسهیلات ویزا، روادید، توسعه اقتصادی، شرکت در نمایشگاه‌ها، پذیرش و اعزام هیئت‌های تجاری و بازاریابی و رفت‌وآمدهای تجاری را تسهیل دهد.

وی همچنین به برگزاری دوره‌های آموزشی و بازاریابی و پذیرش و اعزام هیئت‌های تجاری و بازاریابی و جلب و جذب سرمایه‌گذاران خارجی و داخلی اشاره کرد و افزود: باوجود تحریم‌های مختلف علیه کشور محصولات استان به  30 کشور دنیا صادرات می‌شود.

صمدی بابیان اینکه در محل اتاق بازرگانی به‌منظور حل مشکلات واحدهای تولیدی طی سال جاری برگزار شد تا موانع موجود از قبیل مشکلات با بانک‌ها، بیمه و امور مالیاتی بررسی و رفع شود، اظهار داشت: طی سال جاری این اتاق سفر هیئت تجاری ۱۲ نفره آلمان به این استان بود که طی پیگیری‌های سرکنسول جمهوری اسلامی ایران در آلمان و استاندار خراسان شمالی و رایزنی‌ها و پیگیری‌های اتاق بازرگانی استان این هیئت 12 نفره از تجار و بازرگانان آلمان در استان حضور یافتند.

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی خراسان شمالی گفت:بررسی و سرمایه‌گذاری مشترک و توسعه اقتصادی و افزایش صادرات و واردات درزمینه های مختلف به‌خصوص پیرامون سرمایه‌گذاری انرژی خورشیدی و انرژی بادی و محصولات کشاورزی و گیاهان دارویی و گردشگری و صنایع‌دستی را از مهم‌ترین اهداف این سفر بود.

وی خاطرنشان کرد: آشنایی با فرصت‌های سرمایه‌گذاری استان و توانمندی‌ها و پتانسیل‌های بالقوه و بالفعل استان با مشارکت اعضای هیئت آلمانی را از دیگر اهداف سفر هیئت آلمانی به استان بود.

انتهای پیام/

 


به زودی نظر شما پس از تایید منتشر میگردد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت اتفاقیه است و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.