سرویس اقتصادی | کد خبر: 28243
تاریخ انتشار: 1396/11/21 - 09:09:16

امکان واگذاری تلفن ثابت بر روی بستر فیبر در خراسان شمالی فراهم‌شده است

مدیرعامل شرکت مخابرات خراسان شمالی گفت: واگذاری تلفن ثابت بر روی بستر فیبر در پنج شهرستان استان آغاز و اکنون در حال اجراست.
امکان واگذاری تلفن ثابت بر روی بستر فیبر در خراسان شمالی فراهم‌شده است,

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اتفاقیه، علیرضا هاشمی در گفت‌وگو با خبرنگار ما بابیان اینکه خوشبختانه امروزه سطح ارائه خدمات در تمام حوزه‌ها رو به رشد است، اظهار داشت:در حوزه تلفن ثابت در اسفراین، آشخانه، بجنورد، فاروج و شیروان عملیات واگذاری تلفن بر روی بستر فیبر آغاز شده است که تاکنون بیش از سه هزار و ۵۰۰ کیلومتر فیبر در کل استان زیر بار رفته است.

وی با اشاره به اینکه این امکان به‌عنوان یکی از جدیدترین فنّاوری مخابرات در خراسان شمالی نیز اجرایی شده است، افزود: در این طرح به‌جای کابل و سیم از ظرفیت فنّاوری بر بستر فیبر استفاده‌شده است.

وی تصریح کرد: تاکنون بالغ‌بر ۱۵ هزار ظرفیت تلفن در بستر فیبر در سطح این چند شهرستان استان آماده‌شده است و متقاضی با دریافت تلفن بر بستر فیبر علاوه بر تلفن می‌توانند از چندین مزایایی این طرح همچون سیستم ویس مبتنی بر ای پی تی بهره‌مند شوند.

مدیرعامل شرکت مخابرات استان با اشاره به رونمایی از ای پی تی وی سیستمی که در همین وضعیت موجود روی ای دی سی ال نصب می‌شود در دهه فجر خبر داد و افزود: که مشترکان از سرویس ارزش‌افزوده و مزایای آن استفاده کنند و بیشترین مشترکان متقاضی این سرویس هستند.

 هاشمی با اشاره به راه‌اندازی سامانه کنترل هوشمند کیفیت دیتا مشترکین مخابرات استان، خاطرنشان کرد:

در حوزه تلفن ثابت راه‌اندازی سامانه کنترل هوشمند کیفیت دیتا مشترکین مخابرات خراسان شمالی قریب یک ماه  است که بااعتبار ۲۰ میلیارد ریال راه‌اندازی شده است.

وی افزود: این سامانه هوشمند با تست تمام خطوط ، بهترین سرعت را برای مشترک انتخاب می‌کند که سرعت مشترکان از ۲۵۶ کیلو به بالای دو، هشت و تا ۱۶ مگ خواهد رسید.

مدیرعامل شرکت مخابرات استان گفت: این سیستم کنترل حداقل در این سیستم سرعت تا ۱۶ مگ را قابل‌واگذاری به مشترکان است که تحول عظیم در حوزه دیتا رخ می‌دهد و با شرایط فراهم‌شده در واگذاری این خدمات، مصرف روزانه مردم استان در دیتا در تلفن ثابت افزایش چشمگیر داشته است.

وی افزود: در حال حاضر ۷۴۰ روستای استان از تلفن خانگی برخوردار هستند که ۱۳۵ روستا توسط مخابرات ای دی سی ال و اینترنت پرسرعت و

۴۰۰ روستا را دیگر اپراتورها ارائه خدمات اینترنت و غیره پوشش می‌دهند و بیش از ۵۰۰ روستا نیز تحت پوشش ارتباطات سیار و همراه اول هستند.

هاشمی افزود: ازلحاظ گستردگی و وجود کوهستانی پانزدهمین استان در کشور هستیم و۵۰ درصد از جمعیت استان روستایی هستند، افزود: با این وجود توانستیم پوشش مناسب در حد توان در تمام استان داشته باشیم و تمام جاده‌های ارتباطی اصلی و صد درصد شهرها و مراکز شهرستان‌ها از اینترنت پرسرعت همراه اول برخوردار هستند.

مدیرعامل شرکت مخابرات خراسان شمالی با اشاره به اینکه در تمام مراکز شهری و شهرستان امکان به‌روز واگذاری تلفن ثابت وجود دارد، اظهار داشت: در تمام حوزه‌ها به‌ویژه واگذاری اینترنت پرسرعت در کنار توسعه کمی، کیفیت و سطح ارائه خدمات در تمام حوزه‌ها رو به رشد است و درزمینهٔ امکانات فنی حداقل ۱۵ درصد پتانسیل خالی موجود است و اینترنت پرسرعت و ای دی سی ال ظرفیت‌سازی پتانسیل مرکز شهری و بیش از سه برابر تعداد مشترکان فعال ای دی سی ال ظرفیت خالی آماده واگذاری متقاضیان موجود است.

انتهای پیام/ آقایی

 


به زودی نظر شما پس از تایید منتشر میگردد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت اتفاقیه است و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.