سرویس اقتصادی | کد خبر: 28266
تاریخ انتشار: 1396/11/23 - 09:15:08

صادرات ۱۱.۷ هزار دلاری محصولات دانش‌بنیان استان به سایر کشورها

رئیس پارک علم و فناوری خراسان شمالی از صادرات ۱۱.۷ هزار دلاری محصولات دانش‌بنیان استان به سایر کشورهای دنیا خبر داد.
صادرات ۱۱.۷ هزار دلاری محصولات دانش‌بنیان استان به سایر کشورها,

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اتفاقیه، علی‌اصغر پیله‌ور در نشست خبری با اصحاب رسانه استان با اشاره به صادرات محصولات شرکت‌های دانش‌بنیان و غیر دانش‌بنیان خراسان شمالی به کشورهای ترکمنستان، اسپانیا، افغانستان و عراق، اظهار داشت: میزان فروش محصولات این شرکت‌ها در داخل و خارج استان 639 میلیارد ریال بوده است.

پیله‌ور با اشاره به زیرساخت‌های ضعیف استان خراسان شمالی درزمینهٔ‌های مختلف، خاطرنشان کرد: پارک علم و فناوری در این مدت کوتاه توانسته است خروجی خوبی داشته باشد و بخشی از نیازهای استان را برآورده کند.

وی در رابطه با خروجی این سازمان در سال جاری، افزود: شرکت‌های دانش‌بنیان توانسته‌اند بخشی از قطعات موردنیاز پتروشیمی خراسان و فولاد نیشابور را تولید کنند و نیز اشتغال‌زایی بیش از 300 نفر در استان به‌صورت مستقیم و غیرمستقیم از جمله اقدامات است.

رئیس پارک علم و فناوری خراسان شمالی گفت: این پارک یک و نیم میلیارد تومان به شرکت‌های دانش‌بنیان و غیر دانش‌بنیان در سال جاری کمک کرده است که بخشی از این مبلغ از طریق بانک‌ها با سود چهار درصد به‌صورت مستقیم به این شرکت‌ها پرداخت‌شده است.

 پیله‌ور اظهار داشت: در حال حاضر 86 شرکت دانش‌بنیان در استان فعال هستند که از بعضی شرکت‌ها 285 میلیون تومان طلبکار هستیم.

وی همچنین با اشاره به اینکه هفت میلیارد و 500 هزار ریال نیز از طریق صندوق نوآوری و شکوفایی که زیر نظر معاونت رئیس‌جمهور است پرداخت و دو میلیارد ریال نیز از طریق صندوق کارآفرینی امید به شرکت‌های دانش‌بنیان و غیر دانش‌بنیان که دارای طرح‌های فناورانه و نو بودند کمک شده است.

رئیس پارک علم و فناوری خراسان شمالی افزود: یکی از وظایف اصلی این مرکز برقراری ارتباط بین مراکز علمی و مراکز صنعتی است که تلاش می‌کنیم در آینده‌ای نزدیک با ایجاد مرکز شتاب‌ده‌ی در استان بتوانیم از ایده‌ها و طرح‌های برگزیده بیشتر حمایت کنیم.

وی با بیان اینکه ایجاد مرکز استارتاپ ویکند یکی دیگر از برنامه‌های در حال پیگیری است، خاطرنشان کرد: با راه‌اندازی آن می‌توان افراد خلاق، صاحب‌فکر و اندیشه، و صاحب ایده و طرح و کارآفرین را شناسایی و درنهایت تجاری‌سازی و به اشتغال آنان کمک کرد که در این خصوص به ایده‌های برتر و برگزیده 500 تا700 میلیون ریال مساعدت مالی می‌شود.

انتهای پیام/ اتفاقیه

 


به زودی نظر شما پس از تایید منتشر میگردد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت اتفاقیه است و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.